Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Stacja Rishi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stacja Rishi.jpg
Stacja Rishi
Data zniszczenia: 22 BBY
Lokalizacja: Księżyc Rishi
Wykonawca: Republika Galaktyczna [1]
Przynależność:


Stacja Rishi była to obserwacyjna placówka Republiki Galaktycznej położona na księżycu Rishi. Miała na celu pilnowanie planety Kamino przed niespodziewaną inwazją Separatystów.

Historia

"Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale to najnudniejszy posterunek na Zewnętrznych Rubieżach."
— Hevy o stacji.[1]

W 22 BBY, na stacji służył oddział klonów sierżanta O'Ninera. Podczas jednego z wieczorów dowódca oznajmił podwładnym, że w ich stronę lecą z inspekcją kapitan Rex i komandor Cody. Podczas wydawania rozkazów na stację spadł deszcz meteorytów. O'Niner nakazał włączyć pole ochronne, aby placówce nie została wyrządzona żadna krzywda. Dla pewności jednak starał się nawiązać kontakt z oficerem dyżurnym, CT-327. Podwładny nie odpowiedział. Sierżant wysłał na jego poszukiwania Nuba i jeszcze jednego klona. Chwilę potem rozległ się odgłos strzelaniny. Stację zaatakowały droidy komandosi serii BX. Sierżant dołączył do walki. Chwilę potem został zabity, a jego podwładni wycofali się do pomieszczenia kontrolnego stacji.

Mimo zablokowania drzwi, droidy przedostawały się do sali kontrolnej. Żołnierze opuścili stację przez jej system wentylacyjny. W kanionie zauważyli lądujących zwierzchników przybyłych na inspekcję. Ostrzegli ich wypuszczając racę, po czym, gdy ci dołączyli, opracowali plan odbicia placówki.

Gdy droidy zostały pokonane, żołnierze zauważyli flotę Separatystów zmierzającą w stronę Kamino oraz lądownik C-9979 jako wsparcie dla wyeliminowanych agresorów.

Zniszczona stacja.
Nie można było wysłać raportu o zagrożeniu, gdyż droidy przeprogramowały nadajnik, co skutkowało ciągłym wysyłaniem sygnału o braku zagrożenia. Wtedy kapitan Rex postanowił wysadzić stację, gdyż wtedy sygnał się urwie i Republika zorientuje się, że coś jest nie tak.

Wspólnie z Fivesem podłożył ładunki, a następnie wycofał się ze stacji. Problemy z detonatorem próbował rozwiązać Hevy. Gdy jednak nadeszły droidy, detonator nie dawał się naprawić, a Hevy został ranny, żołnierz podczołgał się do ładunku i odpalił go ręcznie.

Wkrótce przybyła zaalarmowana flota Republiki. Przewaga liczebna wroga zmusiła Separatystów do odwrotu. Po ocalałych zostały wysłane dwie kanonierki, a sami żołnierze zostali odznaczeni za mężną obronę stacji. Natomiast Hevy, który zniszczył stację został uznany za bohatera.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 The Clone Wars.jpg  Rookies

Źródła

  • The Clone Wars.jpg  Rookies (Pierwsze pojawienie)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!