Razor (klon)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy żołnierza-klona. Zobacz też: inne znaczenia słowa Razor.
Razor
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Razor był żołnierzem-klonem o stopniu szeregowego i zwiadowcą 91 Korpusu Zwiadowczego. W czasie bitwy o Ryloth służył pod rozkazami komandora Pondsa.

Biografia

Młodość

Razor, jak inne klony, urodził się na Kamino. Po odbyciu szkolenia na klona ARF został włączony do Szwadronu Błyskawica. Podczas treningów w Tipoca, Razor ujeżdżał prawdziwe wierzchowce, aby łatwiej przyswoić sobie funkcjonowanie podczas jazdy na łazikach[1].

Bitwa o Ryloth

Walka nad wąwozem

Razor, włączający się do walki nad wąwozem.

Po zdobyciu przez 212 Batalion Szturmowy pod dowództwem komandora Cody'ego i Obi-Wana Kenobiego miasta Nabat, mistrz Windu rozpoczął wymarsz na stolicę Ryloth, Lessu. Kiedy jego oddział przemieszczał się po półce skalnej nad głębokim wąwozem, kolumna czołgów AAT rozpoczęła ostrzał wrogich jednostek. Generał Windu wezwał szwadron Błyskawica, formację zwiadowców na łazikach AT-RT, do której należał Razor, i nakazał im zniszczenie wrogich jednostek. Klony na swoich maszynach szybko pokonały dystans, jaki oddzielał ich od wrogich czołgów i bardzo szybko zlikwidowały przeciwników.

Negocjacje z Syndullą

Po ostatnich starciach siły WAR poniosły zbyt duże straty – nie wystarczyło klonów na odbicie stolicy. W tej sytuacji mistrz Windu rozkazał komandorowi Pondsowi wraz z grupą szturmową kontynuować marsz, a sam, w towarzystwie Staka i Razora, wyruszył na poszukiwanie Chama Syndulli, przywódcy ruchu oporu. Kiedy dotarli do ruin miasta Cazne, bojownicy Chama zniszczył patrol Separatystów. Po przekonaniu Twi'leków do wspólnej walki, cały oddział dołączył do sił Pondsa.

Odbicie stolicy

Aby dostać się do stolicy, do której droga wiodła przez plazmowy most, Windu, Stak i Razor przedostali się do ładowni transportowca MTT. Kiedy kontrola na moście wykryła ich obecność, Windu zniszczył droidy, a klony zaczęły biec do miasta. Po pokonaniu droidów na platformach STAP, Windu dołączył do żołnierzy i wydał im rozkaz opanowania stanowiska kontroli mostu, który został wyłączony. Klony szybko sobie z tym poradziły i z powrotem włączyły most. Kiedy armia Twi'leków i Republiki wdarła się do miasta, Stak i Razor zostali zaatakowani przez dwa komando-droidy. Po krótkiej walce pokonali obie maszyny. Bitwa zakończyła się zwycięstwem Republiki i pojmaniem Wata Tambora.

Przypisy

Źródła