Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Halsey

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Halsey.jpg
Halsey
Data i miejsce śmierci: 20 BBY, Devaron [1]
Rasa: Roonanin
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Szara
Przynależność:
Profesja: Mistrz Jedi
Halsey był roonańskim Jedi, walczącym podczas wojen klonów w stopniu generała. Używał miecza świetlnego o zielonej klindze. Jego padawanem był Nautolanin imieniem Knox.

Biografia

Gdy w roku 22 BBY wybuchła wojna pomiędzy Republiką Galaktyczną a Konfederacją Niezależnych Systemów, Halsey, podobnie jak wielu innych członków Zakonu Jedi, stanął na czele WAR, dowodząc sklonowanymi żołnierzami.

W 21 BBY Halsey był obecny w centrum komunikacyjnym świątyni na Coruscant, oglądając holonagranie generała Grievousa, prezentujące pojmanie i męki znoszone przez mistrza Eetha Kotha.

Pojedynek z Savage Opressem.

W 20 BBY Halsey, jego padawan Knox, komandor Trauma i oddział klonów przebywali w świątyni Eedit na Devaronie. W pewnym momencie placówkę zaatakowali Separatyści. Halsey i Knox bronili wejścia do bazy, zaś klony walczyły w pierwszej linii z oddziałami droidów bojowych. Gdy wydawało się, iż bitwa rozstrzygnie się na korzyść Republiki, na polu walki pojawił się zabracki wojownik Savage Opress. Gdy zaczął wycinać żołnierzy w pień, jednego po drugim, komandor Trauma rozkazał przypuścić na niego atak. Nie przyniosło to jednak żadnych rezultatów; cały oddział żołnierzy został zdziesiątkowany. Tymczasem roonański Jedi zniszczył ostatniego droida. Zaraz po tym, zaatakował Opressa, jednak po krótkiej walce został pokonany. Knox, przerażony śmiercią swego mentora, ruszył do ataku. Wkrótce podzielił los swojego mistrza.

Ciekawostki

  • Imię tej postaci określono po raz pierwszy w internetowym Przewodniku po odcinkach Wojen Klonów jako Tukker Val Loo, ale następnie zmieniono je na Halsey, pozostawiając wzmiankę o poprzednim imieniu postaci. Z treści strony nie wynika jednoznacznie, czy starą wersją imienia posługiwał się bohater filmu, czy tylko jego twórcy.

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Halseya.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!