Grupa uderzeniowa Anakina Solo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Walka z voxynami.

Grupa uderzeniowa Anakina Solo składała się z 17 rycerzy Jedi, na dowódcę których mianowano Anakina Solo. Oddział utworzono podczas drugiego roku wojny z Yuuzhan Vongami, gdy najeźdźcy wyhodowali voxyny. Zagrażały one rycerzom Jedi i musiały zostać zlikwidowane, co było celem grupy uderzeniowej.

Historia

Przygotowania

W 27 ABY yuuzhańscy mistrzowie przemian wyhodowali voxyny - potwory, których głównym celem stało się tropienie i zabijanie rycerzy Jedi. Klonowane były na światostatku Baanu Rass, który stacjonował na orbicie Myrkra. Luke Skywalker i inni Jedi postanowili utworzyć grupę uderzeniową, której zadaniem miało być zabicie królowej voxynów, co zapobiegłoby klonowaniu kolejnych okazów bestii. Ku niezadowoleniu Leii i Hana, na dowódcę misji zgłosił się ich najmłodszy syn, Anakin.

Misja

Lando Calrissian podjął się zadania przerzucenia Jedi na teren wroga. Pierwsza zginęła Ulaha. Grupa uderzeniowa dotarła na światostatek i przedzierała się do celu przez kilka dni. Podczas wyprawy uwolnili dwójkę Mrocznych Jedi, więzionych przez Yuuzhan Vongów - Lomi Plo i Welka. Gdy w końcu dotarli do królowej voxynów, Anakin zginął w walce z wojownikami Yuuzhan. Jego zadanie dokończył Jacen, który zabił potwora, ale dostał się do niewoli. W międzyczasie dwójka Mrocznych Jedi zdradziła grupę, porywając Tachionowy Skok z Raynarem Thulem na pokładzie i zostawiając ich na pastwę Yuuzhan Vongów. Mimo to udało im się wydostać z Baanu Rass na pokładzie yuuzhańskiego okrętu, Zwodzicielki. Zdołali zabrać ze sobą ciało Anakina.

Spuścizna Myrkra

Osiem lat później okazało się, że Tachionowy Skok, którym uciekli Mroczni Jedi, rozbił się na Yoggoy w Nieznanych Regionach. Raynar przeżył i pomógł Lomi Plo oraz Welkomi wydostać się z płonącego wraku. Później całą trójką zaopiekowali się medycy Killików. Raynar Thul stał się UnuThulem i stworzył Kolonię, Lomi Plo i Welk zaś - Mroczne Gniazdo, które doprowadziło w 36 ABY do wojny rojów.

Członkowie

Jedi

Droidy bojowe

Mroczni Jedi

  • Lomi Plo (porwała Raynara Thula, uciekła, zginęła podczas wojny rojów)
  • Welk (porwał Raynara Thula, uciekł, zginął podczas kryzysu Mrocznego Gniazda)

Informatorzy

  • Vergere (pomogła w zabiciu królowej, porwała Jacena, zginęła na Ebaq 9)

Stratedzy (nie uczestniczyli w misji)

Źródła