Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Gelrex

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Gelrex.jpg
Gelrex
Data i miejsce narodzin: Przed 3641 BBY
Rasa: Kaleeshanin
Kolor oczu: Żółte
Przynależność: Republika Galaktyczna
Gelrex był kaleeshańskim dowódcą wojennym żyjącym w okresie zimnej wojny.

Biografia

W nieznanym okresie poprzedzającym konflikt Republiki i Imperium Sithów Gelrex zdobył tytuł dowódcy wojennego, przejmując tym samym kontrolę nad armią swoich pobratymców. Ponieważ państwo Sithów nie akceptowało obcych w swoich szeregach, dowódca wynajął swoje wojska dla Republiki. W roku 3641 BBY stanął na czele armii i udał się na Ilum, by tam wziąć udział w bitwie o kontrolę złóż kryształów adegańskich. Dowodzący Gelreksem Jedi Jaric Kaedan przed swoją śmiercią z rąk wysłannika Imperium zdążył wysłać Kaleeshaninowi rozkaz przejęcia jedynej działającej kopalni kryształów należącej do wroga. Dowódca wywiązał się z tego zadania i na terenie placówki ulokował swoich podwładnych: Thekko Longshota, Veggana Quickhandsa, Grorrgha, Erragha i Marragha, wraz z innymi żołnierzami.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry The Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Fakt przejęcia kopalni szybko dotarł do Dartha Malgusa i moffa Ilyana Regusa. Obaj skontaktowali się z osobą, która zabiła mistrza Kaedana i zaproponowali dwa wyjścia z sytuacji: Sith zasugerował zainicjowanie rytuału wyzwania i połączenie sił z Kaleeshanami, natomiast oficer nie chciał zgodzić się na dołączenie obcych do swojej armii, więc nakazał wyeliminowanie Gelreksa. Wysłannik poszedł za radą Malgusa i zebrał broń od zabitych podwładnych dowódcy, a następnie umieścił ją na gruncie ceremonialnym. Gelrex, rozpoznawszy sygnał do rozpoczęcia rytuału, wyszedł posłańcowi na spotkanie, który to wkrótce zadecydował o jego losie.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Gelrex pojawia się podczas zadania The Challenge of War, dostępnego dla wszystkich klas grających po stronie Imperium. Podczas konkluzji możliwe są trzy opcje zakończenia misji, a na chwilę obecną nie wiadomo, która z nich jest kanoniczna.

  • Jeśli gracz wybierze opcję ciemnej strony, wypełnia wtedy wolę Regusa i oznajmia Gelreksowi, że Kaleeshanie są wrogami Imperium. Dowódca odpowiada wówczas, że zainicjowany rytuał był fałszywy i rusza do ataku ze wszystkimi swoimi żołnierzami.
  • Opcja jasnej strony to propozycja współpracy w imieniu państwa Sithów. Dowódca przyznaje wówczas, że wysłannik jest silny i posiada odpowiednią wiedzę, ale Republika płaci mu dobrze i daje miejsce w swoich szeregach. Gracz może w tym momencie przekonać go słownie, mówiąc, że byliby pierwszymi obcymi w Imperium od czasów Sithów. Wówczas Gelrex ofiaruje swój miecz i blaster jako znak unii. Gracz może też pójść za radą Malgusa i wyzwać go na pojedynek; wtedy, w przeciwieństwie do opcji ciemnej strony, pobliscy żołnierze nie ruszają do ataku. Jeśli postać wygra, Kaleeshanin przekazuje jej tytuł dowódcy wojennego i przysięga walczyć po jej stronie.

Fakt przyłączenia Gelreksa i jego armii jest sugerowany w kodeksie z dodatku Rise of the Hutt Cartel, choć sprawa nadal jest nierozstrzygnięta.

Ciekawostki

  • Imię Kaleeshanina posiada cząstkę rex, która oznacza króla po łacinie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!