Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Grorrgh

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Grorrgh.jpg
Grorrgh
Data i miejsce narodzin: Przed 3641 BBY
Data i miejsce śmierci: 3641 BBY
Rasa: Kaleeshanin
Kolor oczu: Żółte
Przynależność: Republika Galaktyczna
Grorrgh był kaleeshańskim wojownikiem żyjącym w okresie zimnej wojny.

Grorrgh był jednym z członków najemnej armii dowódcy wojennego Gelreksa, która przyłączyła się do Republiki podczas konfliktu z Imperium Sithów. W roku 3641 BBY, wraz z innymi żołnierzami, ruszył na planetę Ilum, by wziąć udział w bitwie o kontrolę złóż kryształów adegańskich. Po pewnym czasie od rozpoczęcia walk, dowodzący Kaleeshanami mistrz Jaric Kaedan wydał rozkaz przejęcia jedynej działającej kopalni kryształów należącej do wroga. Grorrgh przeniósł się więc wraz z Gelreksem do placówki, gdzie strzegł jej u boku innych żołnierzy. Wkrótce jednak został zabity przez wysłannika Imperium Sithów, który zabrał jego elektropałkę i wykorzystał ją w celu zainicjowania rytuału wyzwania.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Grorrgh pojawia się w The Old Republic podczas zadania The Challenge of War, dostępnego dla wszystkich klas grających po stronie Imperium. Zabicie go jest niezbędne, by później móc porozmawiać z Gelreksem.

Kaleeshanin ten jest obdarzony tytułem "Starszy", a jego klasa to Elder Tribesman. Sugerowałoby to, że odgrywał on rolę szamana lub kogoś o podobnej funkcji.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!