Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja szablonu:DoPoszerzenia

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Coś jest nie halo z tą instrukcją warunkową... Vide Darth Malak - przestawia się na szablon w wersji "fragmentowej" z nieznanych przyczyn... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  22:50, 27 gru 2007 (CET)

PS. Przyjrzałem się trochę i, jak rozumiem, idea jest taka, że "ogólne poszerzenie" jest na górze, a szczegółowe - w odpowiednim miejscu artu? Tylko jak rozwiązać kwestię taką jak w Malaku? Może lepiej dodać parametr "nazywany", który będzie decydował, czy szablon jest duży, czy "fragmentowy"? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  22:53, 27 gru 2007 (CET)
No właśnie też to niedawno zauważyłem ale zapomniałem napisać... trzeba coś z tym zrobić - bo czasem do rozbudowania jest kilka punktów, nie jeden, i bez sensu dawać kilka szablonów... wg. mnie - jeśli hasło wymaga dość gruntownego rozbudowania, to niechże ten szablon będzie na samej górze z instrukcją warunkową (np. ogólnie wszystko, zwłaszcza cośtam, blabla). A jeśli widać braki tylko w jednym punkcie - to wtedy wersja fragmentowa. W każdym razie tak na pewno nie może zostać, ale od kwestii technicznej to niechże Bastion albo Yako coś zrobią, jeśli mogą, ja się nie znam :P signstraznik.png Sky Dyskusja  05:05, 28 gru 2007 (CET)
Moim zdaniem jeżeli do rozbudowania jest kilka punktów, nie jeden, i bez sensu dawać kilka szablonów... to dajemy szablon bez parametrów, a uwagi o artykule dajemy w dyskusji --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  13:17, 28 gru 2007 (CET)

Przeróbka!

Szablon trzeba przerobić - patrzcie na Mincha. Hasło jest krótkie a szablon "ogólny" {{doPoszerzenia}} się nie nadaje, bo chciałem zwrócić uwagę że trzeba uzupełnić art o info że to z Talesów i ogólnie o takie rzeczy, jakie są w haśle o tej postaci na Wookiee. A jak daję {{DoPoszerzenia|coś tam, cośtam i cośtam}} to mi wyskakuje "...ten fragment artykułu". IMHO należy szablon podzielić na dwa - jeden ogólny {{doPoszerzenia}}, z możliwością dodania {{doPoszerzenia|blaaaa}} co konkretnie trzeba zmienić + jeden fragmentowy. Bo na razie to nie ma sensu, spójrzcie na inne hasła z tym szablonem. Bastion, jeśli dalej jesteś na "nie", to proszę o jakieś argumenty. I tylko nie o stronie dyskusji, bo tam nie każdy zagląda, a info o tym co trzeba zmienić musi być dobrze widoczne. Patrzcie też na Malaka, Yodę itd. signstraznik.png Sky Dyskusja  13:30, 17 mar 2008 (CET)

Halooooo? Bastion, Yako, jesteście tam? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby któryś z was (z chęcią sam bym to zrobił, ale tak jak mówiłem wcześniej dużo razy, nie znam się na tym na tyle [jeszcze]) spróbował zrobić to, o czym napisałem wyżej :) signstraznik.png Sky Dyskusja  16:27, 30 mar 2008 (CEST)
Mogę coś pokombinować, choć przy ogólnym mamy stronę dyskusji --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  19:41, 30 mar 2008 (CEST)
Jestem za. To bardzo dobry pomysł. Może by jakiś argument wprowadzić dodatkowy coś w stylu: {{DoPoszerzenia|fragm|poszerzenia wymaga blabla}}. Aby nie mnożyć szablonów coś wstawienie owego "fragm" sprawiałoby, że szbalon byłby mały i dotyczył tylko fragmentu hasła. Bastion ty kumasz ten parser :P --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:35, 30 mar 2008 (CEST)

Problemy techniczne

Prosiłbym o szybką interwencję administratorów bo przy ostatnich zmianach coś się porobiło z tym szablonem, nachodzi na artykuły w których jest wrzucony (przykład Sio Bibble), ostatnia wersja która wygląda normalnie jest z 23 kwietnia (moja przeglądarka: najnowszy google chrome) --BarHanSolo (dyskusja) 23:04, 27 maj 2014 (UTC)

No to nie wiem. Ja też mam Google Chrome i u mnie wszystko jest ok. Ostatnie zmiany zostały wprowadzone dlatego, że szablon nachodził na artykuły, konkretnie na infoboksy. No i poprawka zadziałała. A czy w tym artykule, ten szablon nachodzi na infoboks u Ciebie? signjedi.png Theed Dyskusja  07:53, 28 maj 2014 (UTC)
Chrome na Macu - wszystko jest ok. Owszem, szablon nie ma zaokrąglonych rogów po prawej, ale nigdzie nie zachodzi i nie rozwala strony. Najnowszy Firefox na Windows - to samo. Wszystko ok.--signstraznik.png Yako Dyskusja  09:18, 28 maj 2014 (UTC)
No to u nas wszędzie wszystko wygląda dobrze. Niemniej jednak, ustawiłem tak, aby display:flex był włączony tylko dla mniejszej wersji szablonu. Jak teraz, BarHanSolo? ;) signjedi.png Theed Dyskusja  09:38, 28 maj 2014 (UTC)
Ramka na górze artykułów wygląda dobrze i na nic nie nachodzi, ale z tego artykułu, który wysłałeś to wygląda to tak: 11hsa5h.jpg więc na nic nie nachodzi, ale nie jest też jednocześnie perfekcyjnie. --BarHanSolo (dyskusja) 16:23, 29 maj 2014 (UTC)
U mnie szablon w tym haśle wygląda się normalnie, tzn. po lewej jest zwyczajnie zaokrąglony, po prawej ścięty. Możesz sprawdzić jak to wygląda u Ciebie na innych przeglądarkach?--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:46, 29 maj 2014 (UTC)
Na innych przeglądarkach wygląda dobrze, tylko chrome robi takie dziwne ramki --BarHanSolo (dyskusja) 16:49, 29 maj 2014 (UTC)
Faktycznie, na Chromie wygląda to u mnie tak samo jak u BarHana. Wygląda na to, że przez ten kod "flex" szablon ogranicza tło tylko do miejsca, w którym jest tekst, czyli zamiast samej szerokości szablonu dostosowuje szerokość tła do objętości tekstu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:46, 29 maj 2014 (UTC)
Ale ja też mam Chrome'a (wersja 34.0.1847.131) i u mnie jest wszystko ok. Ja już chyba nic więcej tu nie wymyślę, bo nawet jeżeli zmienię kod tak, że jakoś będzie działał, to nie będę o tym wiedział. Yako? signjedi.png Theed Dyskusja  17:05, 29 maj 2014 (UTC)
To zrób aktualizację, mój ma już numerek 35.0.1916.114 --BarHanSolo (dyskusja) 17:18, 29 maj 2014 (UTC)
Ja mam Operę i tak wyświetla mi się ten szablon -grafika --Adakus (dyskusja) 18:04, 8 cze 2014 (UTC)
Po wieeelu próbach rozwiązałem sprawę łopatologicznie - dodałem parametr pozwalający ręcznie sterować szerokością szczegółowej wersji szablonu. Gdy szablon jest umieszczony na początku głównej części hasła (np. zaraz po nagłówku "Biografia") i z racji braku spisu treści czy krótkiego leadu nachodzi na infoboks, należy wstawić 65%. Generalnie jednak w sytuacji, gdy szablon jest na całe hasło, powinien wisieć na samym początku. Dalej - w hasłach takich jak to o enklawie szablon powinien znajdować się NAD plikiem - w ten sposób automatycznie rozwiązujemy problem, bo szablon będzie rozciągał się nad grafiką. Gdy najpierw dajemy grafikę a potem plik, wymuszamy kolizję - chodzi o obrazek z trzema wersjami enklawy. Problem generalnie jest taki, że używając dodatków typu "display:flex" czy "width:..." sterowaliśmy tylko wewnętrzną częścią wyświetlanego szablonu - zaokrąglenia (szablony Tr, Br) są jednak od części tekstowej zupełnie niezależne, więc trzeba było wrzucić je w ify (żeby działały oddzielnie dla obu wersji szablonu) i dopiero tam dodać parametr. To odrębne kawałki szablonu, które nie były w stanie "wczytać" tych danych, dlatego wklepując nowy parametr ustawiamy tak naprawdę szerokość trzech rzeczy - środkowego "prostokąta" z tekstem i pasków z zaokrągleniami. Siłą rzeczy nie można więc używać automatycznych bajerów takich jak "flex", bo fragment kodu odpowiadający za zaokrąglenia nie zawiera informacji o długości tekstu i wszystko będzie się sypać. Zresztą, przy flexie pojawiają się jakieś kwiatki i samo hasło nachodzi na szablon. Tak czy siak powinno być ok, sprawdzałem na firefoxie i chrome. Jeżeli szablon gdzieś nachodzi, to dodajcie w parametrze szerokość - teraz "skrócona" wersja szablonu będzie miała przynajmniej zaokrąglenia z obu stron i nie będzie ucięta :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:25, 8 cze 2014 (UTC)

Tekst w szablonie....

No właśnie.... ten fragment artykułu.... przecież szablon w tej formie często widnieje na początku strony. Może by zmienić ten tekst na "To hasło wymaga poszerzenia o:...." - czy coś w tym stylu; coś, co pasowałoby do obu przypadków, do umieszczenia w sekcji i umieszczenia na początku artykułu. Tak więc pozdrawiam :) ~Mustafar29 21:00, 18 wrz 2015 (CEST)

Szerokość

Hej. Jestem w stanie zrobić tak, by szablon automatycznie zmniejszał swoją szerokość przy kolizji z plikiem czy infoboksem, czy czymkolwiek innym. Co o tym myślicie?

Jeżeli byłaby wola, potrzeba by odbezpieczyć stronę na parę minutek.

Pozdrawiam, Mustafar29 (dyskusja) 17:11, 28 paź 2018 (CET)

Jak nie popsujesz szablonu, to się baw. Jeśli wyrobisz się do wieczora, to przywrócę zabezpieczenia jeszcze dzisiaj.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:18, 28 paź 2018 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!