CC-4477

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
CC-4477
"Thire"
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Śniada
Przynależność:
Profesja: Klon-komandor
CC-4477 "Thire" to żołnierz-klon służący w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Młodość

Thire jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu porucznika.

Kariera wojskowa

Misja na Rugosie

Do walki ci spieszno, wojna trwa... Tylko żywy możesz wygrać.
— Yoda do Thire'a, w jaskini na Rugosie.[2]
Thire podczas misji na Rugosie.

W nieokreślonym okresie wojen klonów Thire i jego oddział zostali przydzieleni jako eskorta w misji mistrza Yody na Rugosie. Kiedy ich statek został ostrzelany przez okręt Separatystów, Thire, Yoda, Jek oraz Rys wsiedli do kapsuły ratunkowej i wylądowali na docelowym księżycu, gdzie mieli się spotkać z królem Katuunko.

Jednak na sojuszu z tym ostatnim zależało także hrabiemu Dooku, który wysłał tam swojego szpiega - Asajj Ventress. Mroczna Jedi zaproponowała zawody: jeśli Jedi wygra i przeżyje, to Toydaria przyłączy się do Republiki, jeśli zaś przegra, to przyłączy się do Separatystów. Król nie chciał się zgodzić lecz Yoda przyjął wyzwanie.

Thire.

Ventress wysłała przeciw oddziałowi Republiki, cały batalion droidów. Podczas jednej z potyczek Thire został ranny w nogę. Rys pomógł mu odejść z miejsca walki. Po jakimś czasie Yoda zarządził postój. Oddział schronił się w jaskini. Tam mistrz Jedi dodał otuchy klonom, mówiąc im o ich zaletach i różności w Mocy. Nie minęło dużo czasu, a w pobliskim kanionie zaroiło się od droidów. Yoda ruszył samotnie stawić im czoła. Gdy sędziwego mistrza zaskoczyły niszczyciele, Thire odpalił ostatnią rakietę, niszcząc napastników. Po pokonaniu droidów oddział wyruszył na spotkanie z królem. Katuunko postanowił przyłączyć Toydarię do Republiki. W niedługim czasie przybyło wsparcie, które zabrało porucznika i jego kompanów.[2]

W służbie Imperium

Thire na Mustafar.

Następnie Thire został awansowany na komandora i stał się jednym z najbardziej zaufanych ludzi Palpatine'a. Wraz z innymi klonami został wyznaczony do przeszukania dolnych poziomów Senatu. Ich celem było znalezienie mistrza Yody, po jego pojedynku z Imperatorem.

Wraz z Imperatorem poleciał na Mustafar aby uratować Dartha Vadera, który przegrał pojedynek ze swoim byłym mistrzem Obi-Wanem Kenobim. [3]

Przypisy

Źródła