Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Terba

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Terba.png
Terba
Data i miejsce śmierci: 2 BBY, Naraka
Rasa: Ugnaught
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Terba był mężczyzną z rasy Ugnaughtów, który pracował na stacji Reklam. W czasie próby ucieczki z placówki został pojmany i zesłany do więzienia na planecie Naraka, gdzie spotkał Honda Ohnakę. Zginął w roku 2 BBY podczas próby ucieczki.

Biografia

Terba urodził się na wiele lat przed bitwą o Yavin i z pewnym momencie swojego życia zaczął pracować na stacji Reklamm. Ostatecznie postanowił stamtąd uciec, lecz został złapany, a ostatecznie trafił do więzienia na planecie Naraka. Tam spotkał Honda Ohnakę, któremu wyjawił wiele tajemnic wyniesionych z imperialnej placówki, w tym o grupie myśliwców Y-wing, które zostały tam skierowane do rozbiórki. W zamian za informacje, Terba miał dostać część nagrody, jaką Hondo miał za nie otrzymać od Komórki Feniks. W roku 2 BBY przebywał razem z piratem w celi, gdy do więzienia przybyli Ezra Bridger, Sabine Wren, Garazeb Orrelios i C1-10P, aby uwolnić Ohnakę. Po początkowym ich zdziwieniu i wyjaśnieniu sytuacji przez pirata, rebelianci postanowili zabrać również i Terbę, lecz nim ruszyli w drogę, zostali wykryci przez szturmowców. Cała grupa rzuciła się do ucieczki i dotarła do windy, którą udali się w stronę platformy lądowniczej, skąd miała odebrać ich Hera Syndulla. W czasie przejazdu, Terba próbował dotknąć bo-karabinu Zeba, lecz ten go odstraszył. Po opuszczeni windy uciekinierzy skierowali się za Bridgerem, zaś Terba zarządzał od Ohnaki podwojenia jego części nagrody, ten jednak się nie zgodził. Ugnaught zaczął zostawać w tyle, lecz wtedy ujrzał otwierające się drzwi prowadzące na zewnątrz, więc przyśpieszył. Mijając pirata poinformował go, iż zrywa umowę i ruszył dalej. Gdy tylko jednak wydostał się z korytarza, został zauważony przez znajdujący się na platformie All Terrain Defense Pod, który wystrzelił w Terbę, zabijając go.

Charakterystyka

Terba był Ugnaughtem płci męskiej o różowej skórze oraz brązowych włosach oraz oczach. Na jego prawym ramieniu znajdował się tatuaż. Terba był zachłanny i nie miał oporów przez porzuceniem towarzyszy.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!