Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Milosh Muhrlein

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
MiloshMuhrlein.jpg
Milosh Muhrlein
Data i miejsce śmierci: 3 BBY, Wayland
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Oficer
Milosh Muhrlein był człowiekiem służącym Republice Galaktycznej w czasie wojen klonów, a po jej upadku Imperium Galaktycznemu, gdzie posiadał stopień pułkownika. Pod jego dowództwem znajdował się ośrodek badawczy na planecie Wayland. W czasie swojej służby zaczął sprzedawać imperialny sprzęt na czarnym rynku, co wzbudziło zainteresowanie wywiadu Imperium. W 3 BBY, agent Jahan Cross udowodnił jego zdradę, przez co Muhrlein podjął próbę jego przekupstwa, by prawda nie wyszła na jaw. Szpieg odrzucił jednak propozycję, dlatego oficer zdecydował się go zaatakować. Zginął w pojedynku z Crossem, porażony wyładowaniami elektrycznymi.

Biografia

Milosh Muhrlein pochodził z bogatej i wpływowej rodziny. W czasie wojen klonów służył w armii Republiki Galaktycznej w walce przeciwko Konfederacji Niezależnych Systemów. Gdy konflikt został zakończony, a Republika przeistoczyła się w Imperium Galaktyczne, oficer kontynuował karierę wojskową służąc w stopniu pułkownika.

Śmierć Muhrleina.
W roku 3 BBY pod jego dowodzeniem znajdował się ośrodek badawczy na planecie {Wayland. W tym czasie majętna niegdyś rodzina wojskowego straciła swoje bogactwa, a pułkownik zaczął handlować sprzętem imperialnym na czarnym rynku. Skradziona technologia trafiała w ręce firmy Rossum Droidworks, przemytników oraz Huttów. Od swoich lojalnych klientów pułkownik otrzymywał liczne prezenty, których przykładem były drogie alkohole. Aktywność Muhrleina na czarnym rynku spowodowała, że jego osobą zainteresował się wywiad. W tajemnicy, do ośrodka przeniknął agent Jahan Cross i przez okres dwóch tygodni obserwował pracę oficera. Pewnej nocy, gdy Milosh wszedł do swojego gabinetu, zastał szpiega w towarzystwie jego droida, IN-GA 44, przeszukujących bazy danych ośrodka. Pułkownik był oburzony działaniami intruza. Zaczął mówić o swojej rodzinie i nieposzlakowanej karierze, lecz jego słowa zostały przerwane przez Crossa, który rzekł, że zna jego historię. Po tej wypowiedzi, inwigilowany wojskowy doszedł do wniosku, że jego nieproszony gość pracował dla wywiadu. Upewniwszy się, że Jahan działa na własną rękę, zaproponował mu udział w zyskach z nielegalnych transakcji, jednakże została ona odrzucona. W związku z tym, zdemaskowany zdrajca, uruchomił droidy bojowe, które ukrywał w ścianie do ochrony przed intruzami, po czym rozkazał im zlikwidować Crossa i IN-GA 44. Reakcja zaatakowanych była błyskawiczna. Szpieg polecił swojemu droidowi przejść w tryb bojowy i pozbyć się robotów przeciwnika, a sam rozpoczął walkę z Muhrleinem. Początkowo pułkownik miał przewagę nad intruzem, gdyż schronił się pod polem siłowym. Był pewny swojej wygranej, dlatego pożegnał Crossa, gotowy do ostatniego strzału z blastera. W tym jednak momencie szpieg użył urządzenia, które wywołało wstrząsy elektryczne co spowodowało dezaktywację ochrony zdrajcy i doprowadziło do jego śmierci.

Osobowość

Milosh Muhrlein lubił prowadzić ekstrawagancki styl życia. Pochodził z bogatej i wpływowej rodziny, przez co przywykł do luksusowych towarów. Nawet gdy sytuacja finansowa jego rodu pogorszyła się, nie zmienił swoich nawyków. Zaczął handlować technologiami Imperium na czarnym rynku, z czego otrzymywał korzyści finansowe, jak również dodatki w postaci drogich alkoholi.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!