Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Defoliator

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Defoliator.

Defoliator to broń Separatystów, która została zaprojektowana i po raz pierwszy wykorzystana podczas wojen klonów. Jej zasadniczym przeznaczeniem było niszczenie wszelkich form życia, ale bez uszkadzania maszyn.

Historia

Twórcami broni byli aqualishański naukowiec Pune Zignat i neimoidianiński generał wojsk Konfederacji, Lok Durd. Po raz pierwszy defoliator został użyty na planecie Maridun, gdzie odbył się test nowego uzbrojenia. Potwierdzono podczas badania, że istotnie broń ta niszczyła wszelką roślinność, lecz nie uszkadzała maszyn. Separatyści próbowali wykorzystać defoliator do spalenia wioski Lurmenów, lecz przeszkodzili im w tym Jedi, którzy przypadkowo pojawili się na planecie. Pierwszy egzemplarz broni uległ zniszczeniu.

Jakiś czas później, defoliator został użyty podczas bitwy o Dathomirę, gdzie pomógł pokonać Siostry Nocy.

Charakterystyka

Defoliatory były montowane na czołgach AAT w miejscu działka laserowego. Była to stosunkowo niewielka wyrzutnia specjalnego pocisku, który był wystrzeliwany pod ostrym kątem i pod podobnym kątem uderzał w cel. Tworzył wtedy ścianę ognia rozprzestrzeniającą się we wszystkich kierunkach i spalającą wszelkie życie, które spotkała na swojej drodze, ale nie powodowała ona żadnych uszkodzeń droidom, czy urządzeniom. Ściana ognia mogła być jednak skutecznie zatrzymana przez tarczę planetarną.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!