Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Borao

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Borao
Astrografia
Region: Wewnętrzne Rubieże
Geografia
Dominujący krajobraz:
Społeczeństwo i inne
Języki:
Struktura demograficzna:
Przynależność:
Borao to planeta leżąca w Wewnętrznych Rubieżach Galaktyki, na trasie pomiędzy Coruscant a Ramodi. Była zdatna do zamieszkania, pokrywały ją gęste połacie lasów, a niekiedy opatulały zjonizowane kłęby chmur. Podczas wojny z Yuuzhan Vongami planeta dostała się w ręce najeźdźców, którzy pokryli jej powierzchnię wieżami z korala yorik.

Pięć lat po inwazji na opuszczoną przez Yuuzhan Borao zawitali Millennium Falcon Han i Leia Solo, poszukując nowej ojczyzny dla Ithorian, którzy stracili swoją planetę w 25 ABY. Podczas skanowania terenu natknęli się na skiff należący do korporacji RePlanetHab, która także chciała zagarnąć planetę. Solo chcieli wymanewrować skiff, prowadząc do jego rozbicia, ale towarzyszący im Ezam Nhor powiedział by tego nie robili, tłumacząc, że jego rasa nigdy nie zamieszka na planecie zdobytej dzięki morderstwu. Han i Leia musieli więc odpuścić i RePlanetHab zagarnęła Borao.

Jednak jakiś czas później los uśmiechnął się do Ithorian. Gdy w Nieznanych Regionach wybuchł konflikt Killików z Chissami Leia zaproponowała Calowi Omasowi, przywódcy Sojuszu Galaktycznego, że poda mu lokalizację nowo znalezionych planet, na których Killikowie mogliby zamieszkać. Postawiła jednak warunek - Omas miał wycofać roszczenia RePlanetHab do Borao i oficjalnie przekazać planetę Ithorianom, co też się stało.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!