Biblioteka Ossus:Spoilery

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Spoiler to rodzaj informacji, który może zdradzić zakończenie lub wyjaśnić jakiś wątek w utworze. Wiele osób nie życzy sobie poznawać spoilerów, aby potem w pełni cieszyć się dziełem literackim, filmowym, komiksem lub grą komputerową.

Przykładowym spoilerem może być informacja o śmierci jednego z bohaterów, poznana jeszcze przed zapoznaniem się z całym dziełem.

Przykładowy spoiler

Dla kogoś, kto nie zna Epizodu V Gwiezdnych wojen, informacją spoilerową może być na przykład to, że Luke jest synem Vadera.

Szablon

Jeśli hasło zawiera informacje pochodzące z najnowszych źródeł, wstawiamy na samej górze strony:

{{TopSpoiler}}

Uwaga: używaj tego szablonu bardzo oszczędnie! Praktycznie każda informacja w Bibliotece Ossus jest mniejszym lub większym spoilerem, a więc w 99% szablon ten jest niepotrzebny. Umieszczaj go tylko, jeśli opis postaci (cała biografia lub jej fragment) albo innych rzeczy pochodzi z najnowszego źródła. Limit nie jest do końca określony - w przypadku informacji z książek i innych produktów, o których wiadomo, że są wydawane w Polsce (np. obecnie komiksy) szablon można zdjąć dopiero po odpowiednim czasie od premiery polskiej wersji. W przypadku materiałów, których nie ma w polskich planach wydawniczych, powinien to być około miesiąc - dwa od daty wydania konkretnej pozycji za granicą.