Biblioteka Ossus:Logowanie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

W Bibliotece Ossus, tak jak na wielu innych stronach, możesz założyć swoje własne konto. Choć nie jest ono konieczne do przeglądania stron, dzięki niemu uzyskasz dostęp do wielu opcji dostępnych tylko dla zalogowanych użytkowników.

Co daje założenie konta w Bibliotece Ossus?

Po stworzeniu konta w Bibliotece Ossus stajesz się jednym z użytkowników - Archiwistą. Dzięki temu uzyskujesz również możliwość modyfikowania stron i tworzenia nowych haseł. Archwiści posiadają także wgląd do swoich edycji oraz listy obserwowanych stron; linki do obu można znaleźć w prawym górnym rogu. Tam też możesz zmienić swoje ustawienia, na przykład wygląd Biblioteki. Możesz też stworzyć stronę o sobie (Archiwista:Twój nick; link do Twojej strony znajduje się w prawym górnym rogu strony), aby lepiej przybliżyć swoją osobę innym, wypisać projekty nad którymi pracujesz lub listę źródeł, które posiadasz - wybór należy do Ciebie.

Co zrobić, jeśli hasło nie działa?

Jeśli hasło z jakiś powodów nie działa lub go nie pamiętasz, nie ma powodów do obaw. Przy ekranie logowania kliknij na link "Nie pamiętasz hasła?". Przeniesie Cię on do strony, na której będziesz musiał w odpowiednim polu wpisać swój nick. Na Twój adres mailowy zostanie wysłana wiadomość z wygenerowanym nowym hasłem, które należy wpisać przy kolejnym logowaniu. Gdy już uzyskasz dostęp do swojego konta, będziesz mógł stworzyć sobie nowe hasło.

Założyłem konto. Co dalej?

Dalej nie pozostaje Ci nic innego, jak edytować i dobrze się bawić. Jeśli nie masz doświadczenia z wiki, koniecznie zapoznaj się z naszym działem pomocy, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób tworzyć nowe artykuły i modyfikować te istniejące. Nawet jeśli pisałeś już na przykład na Wikipedii, to zachęcamy, byś tam zajrzał, ponieważ istnieje wiele zasad specyficznych dla Ossusa. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości możesz napisać do jednego ze Strażników na stronie ich dyskusji - oznaczonej jako Dyskusja:Nick Strażnika.