Biblioteka Ossus:Aktualne wydarzenia/2008

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ossus Logo 01.jpg

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w Bibliotece Ossus w 2008 roku. Pierwotnie znajdowały się one na stronie Biblioteka Ossus:Aktualne wydarzenia (obecnie już nie prowadzonej).

1 grudnia

Rozpoczął się nowy konkurs, tym razem związany z przenoszeniem zasobów strony internetowej Sluis Van do bazy danych Biblioteki Ossus. Trwa on do 15 stycznia 2009 - zwycięzcy zostaną ogłoszeni jakiś czas później.

1 października

Mamy zwycięzców w naszym Konkursie. Pierwsze miejsce zajął Archiwista:Gollum, a drugie - Archiwista:Mr.White. Jury serdecznie gratuluje zwycięzcom!

22 lipca

Dziś Ossusowi stuknęło czterotysięczne hasło. Jest nim Devaroniańskie spojrzenie, część 2. Pięć tysięcy coraz bliżej. Kto napisze 5000. hasło?

01 czerwca

Wystartował trzeci konkurs Ossusa. Tym razem dotyczy on rozbudowy haseł związanych z RPG, karciankami i grami figurkowymi na Ossusie. Wszystkie informacje są na stronie konkursu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

31 maja

Oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę z The Outer Rim.

12 kwietnia

Dostępny jest już drugi odcinek naszego Ossusowego screencastu. W tej części (skierowanej do młodszych stażem Archiwistów) pokażemy z czego składa się hasło oraz postaramy się poprawić jeden z artykułów w Ossusie. Jest to wstęp do samodzielnego napisania hasła - ale o tym - w następnym odcinku. :)

Screencast można znaleźć na naszym Blogu w tym poście. Polecamy jednak udać się bezpośrednio na Vimeo, gdzie można obejrzeć screencast w wysokiej rozdzielczości (widać dokładnie co jest na ekranie :)) oraz pobrać filmik na dysk. Zapraszamy!

1 kwietnia

Od dzisiaj zmieniamy nazwę na Polska Wookieepedia. Zostało to dokładnie ustalone z administracją angielskiej Wookieepedii. Niebawem przedstawimy Archiwistom wszelkie korzyści jakie płyną z tej "przesiadki", a jest ich sporo :) Logo zostało już zmienione, a niedługo też zmienimy przestrzenie nazw i inne ustawienia. To oczywiście był żart prima Aprilisowy :)

27 marca

Mamy pierwszy odcinek Screencastu Ossusowego! Obejrzeć go można na naszym blogu. Ten odcinek opowiada o podstawach poruszania sie po bibliotece, zakładaniu konta i podstawach wyszukiwania.

10 marca

Zapraszamy na konkurs słownikowy. Konkurs trwa do końca marca, a wszelkie informacje znaleźć można na stronie Biblioteka Ossus:Konkurs II. Zapraszamy serdecznie!

25 stycznia

Gwiezdnowojenne wikie w językach rosyjskim, włoskim i hiszpańskim mają wreszcie interwiki prowadzące do Ossusa. Dzięki temu teraz i w naszych hasłach można umieszczać linki do zagranicznych serwisów. Więcej informacji jest tutaj.

9 stycznia

  • Wyłoniono zwycięzców konkursu. Za bogate uzupełnienie i redakcję jednego z najważniejszych haseł w Bibliotece Ossus - Luke Skywalker. Miejsce miało być jedno, ale zwycięzców wyłoniliśmy dwóch, zatem nagrodę świetlnym mieczem dzielimy na pół. :) Po boosterze do PocketModels otrzymuje Archiwista:Piett i Archiwista:Louie1449. Gratulujemy, a już niebawem kolejny konkurs!
  • Dostępne są już zapowiadane adresy meilowe w domenie ossus.pl. Pamiętaj, że zamawiając taką pocztę cieszysz się fantastycznym adresem, jakością usług providera home.pl i wspierasz działanie Biblioteki Ossus. Same plusy :)


Biblioteka Ossus
[Pokaż/Ukryj]