Zapraszamy do udziału w konkursie


Biblioteka Ossus:Aktualne wydarzenia/2011

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ossus Logo 01.jpg

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w Bibliotece Ossus w 2011 roku. Pierwotnie znajdowały się one na stronie Biblioteka Ossus:Aktualne wydarzenia (obecnie już nie prowadzonej).

22 lipca

Powstało 7600 hasło w naszych zbiorach: Dark Times 20: Out of the Wilderness, Part 3, którego autorem jest Sidious.

10 lipca

Rozpoczął się ósmy konkurs Biblioteki Ossus, którego cel to tworzenie i rozbudowa haseł związanych z Mrocznym widmem.

28 czerwca

Powstało 7500 hasło w naszych zbiorach: Platforma kosmiczna XQ5, którego autorem jest Theed.

30 maja

Powstało 7400 hasło w naszych zbiorach: Darth Vitus, którego autorem jest Kyle.

30 kwietnia

Powstało 7300 hasło w naszych zbiorach: Jarlio, którego autorem jest Melethron.

18 kwietnia

Dyskutując przez większość dnia, doszliśmy do wniosku, że nowa wersja naszej strony jest gotowa na swoją premierę. W związku z tym, w późnych godzinach wieczornych, wprowadziliśmy Bibliotekę Ossus 3.0.

17 kwietnia

Mimo zakończenia poważniejszych prac, postanowiliśmy zmienić licencję, na której prawach udostępniamy nasze zbiory. Od tego dnia porzuciliśmy licencję GNU FDL, zastępując ją bardziej przejrzystą i łatwiej przystępną, CC-BY-SA 3.0.

14 kwietnia

Ku radości administracji, najważniejsze prace techniczne zostały zakończone. Od godzin wieczornych funkcjonował nowy wygląd strony głównej.

30 marca

W godzinach popołudniowych Ossus zaczął ożywać na nowo w sprawach merytorycznych. Kalendarze premier zostały zaktualizowane oraz zaczęto prace nad nowym centrum pomocy.

29 marca

Mając problem z HTML-em, po raz pierwszy ucieszyliśmy się, że nie mamy tylu haseł co Wookieepedia. Po sprawdzeniu przez Redakcję dosłownie każdego artykułu, Melethron ogłosił naprawienie tagów.

24 marca

Sprawdzając artykuły, Shaak Ti odkryła nowy problem. Wraz ze zmianą wersji MediaWiki, niedomknięte tagi w HTML-u, przestały działać. Nie chcąc tracić czasu na ponowne zatrudnianie programistów, podjęliśmy się ręcznego przeszukania całej bazy i pozamykania otwartych znaczników.

19 marca

W godzinach wieczornych, Yako poinformował nas, że prace programistów zakończyły się sukcesem - utracone edycje wróciły do bazy danych. Odnosząc to znaczące zwycięstwo, rozpoczęliśmy dogłębną kontrolę haseł, chcąc mieć pewność, że wszystko jest jak należy.

11 marca

Mając gotowy plik, Kapituła zatrudniła firmę programistyczną, by w profesjonalny sposób przywróciła utracone zasoby oraz by rozwiązała kilka spraw nurtujących nas od dawna.

3 marca

Ku naszemu wielkiemu niezadowoleniu, okazało się, że znaczna część edycji z lutego 2011 po prostu zniknęła. W związku z tym faktem, Redakcja przeglądnęła edycje z tego miesiąca, po czym sporządziła listę braków.

28 lutego

Po przegraniu całej bazy danych, okazało się, że jak to miało miejsce w przeszłości, po zmianie wersji MediaWiki polskie znaki przestały działać. Chcąc wyeliminować ten problem, został napisany program, który pozmieniał wszystkie krzaczki automatycznie.

27 lutego

Tego dnia możliwość edycji w Bibliotece Ossus również została zablokowana, gdyż musieliśmy przenieść bazę danych na nowy, dedykowany serwer.

25 lutego

Nasza ekipa rozpoczęła prace nad przenosinami na nowy serwer. Pierwszym krokiem było przenoszenie grafik, przez co przesyłanie nowych zostało w tym dniu wyłączone.

15 lutego

Powstało 7200 hasło w naszych zbiorach: Vooma, którego autorem jest Kazdanpartus.

4 lutego

Jury wyjątkowo szybko podjęło decyzję w sprawie zwycięzców siódmego konkursu Biblioteki Ossus. Zgodnie z ich ustaleniami pierwsze miejsce i nagrody: gra Rajd Polski + figurka Hasbro; wygrał JohnnyTano, natomiast drugie miejsce i nagrodę: gra Rajd Polski; wygrał Adakus. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

31 stycznia

Zakończył się siódmy konkurs Biblioteki Ossus. Uczestnicy zabawy stworzyli czterdzieści pięć nowych haseł oraz udoskonalili siedem już istniejących. Oczekujcie niecierpliwie na wyniki, które ukażą się maksymalnie w połowie lutego!

19 stycznia

Powstało 7100 hasło w naszych zbiorach: Wyścig śmigów, którego autorem jest Adakus.

1 stycznia

Biblioteka Ossus rozpoczęła piąty rok swojego istnienia od zmian w administracji, więcej na forum.


Biblioteka Ossus
[Pokaż/Ukryj]