Biblioteka Ossus:Aktualne wydarzenia/2006

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ossus Logo 01.jpg

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w Bibliotece Ossus w 2006 roku. Pierwotnie znajdowały się one na stronie Biblioteka Ossus:Aktualne wydarzenia (obecnie już nie prowadzonej).

28 grudnia

Jak pewnie niektórzy zauważyli, przez kilka godzin, po wpisaniu adresu naszej Biblioteki, pojawiała się plansza informująca, że "limit transferu został wyczerpany". Na szczęście już wszystko działa. Wielkie podziękowania nalezą się firmie XON, która nieodpłatnie zwiększyła parametry naszego serwera. Jest więc pewnego rodzaju sponsorem Ossusa. Dziękujemy!

16 grudnia

W dniu dzisiejszym Sluis Van został nowym Przyjacielem Biblioteki Ossus. W ramach współpracy zasili zasoby Ossusa swoją bazą danych o różnego rodzaju statkach i okrętach ze świata Gwiezdnych wojen.

Przepraszamy za to, że Ossus przez pewien czas był niedostępny. Prowadzone były prace konserwacyjne na serwerach co powinno zaowocować szybszym funkcjonowaniem serwisu. Poza tym, dzięki informatykom z Firmy XON ustawione zostało wreszcie poprawne wyświetlanie adresu Ossusa. Jak widzicie na pasku adresu Waszej przeglądarki, adres do haseł w Bibliotece wygląda ładnie i reprezentatywnie www.ossus.pl/biblioteka/Hasło. Dziękujemy XONowi za pomoc!

27 listopada

Dziś Zakon Force Crusaders stał się Przyjacielem Biblioteki Ossus i rozpoczął współpracę przy rozwijaniu encyklopedii. Duran zostaje przedstawicielem Zakonu w Kapitule Biblioteki.

15 listopada

Dziś uruchomiliśmy Kawiarenkę "Pod wesołym Archiwistą", czyli nasz Ossusowy czat. Zapraszamy wszystkich do spotykania się tam i dyskusji.

8 listopada

Doczekaliśmy się 1500. hasła w bibliotece Ossus. Jest nim Bex.

7 listopada

W sobotę, 11 listopada o godzinie 20, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich użytkowników Ossusa, Archiwistów, Strażników i członków Kapituły na Kantynę Bastionu Polskich Fanów Star Wars, na spotkanie na czacie. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

24 października

Udostępniliśmy do testów plugin do firefoxa ułatwiający przeszukiwanie Ossusa. Pełną informację na temat instalacji owego dodatku można znaleźć na stronie http://www.ossus.pl/wyszukiwarka. Opinię na temat pluginu wyrazić można natomiast w Sali Zgromadzeń. Miłej zabawy przy przeszukiwaniu Biblioteki!

13 października

Nadchodzący weekend oficjalnie zostaje nazwany "weekendem poprawek" w Ossusie! Zapraszamy do Biblioteka Ossus:Do zrobienia, aby zgłaszać zauważone błędy i propozycje co do działania Biblioteki. Niektóre podstrony zostaną także posprzątane. (Zarchiwizowana część nieaktualnych już wypowiedzi). Zapraszamy!

22 września

Do użytku oddano Salę Zgromadzeń, w której można toczyć dyskusje na tematy ogólne związane z Ossusem.

18 września

Na konwencie Kamino zaprezentowana była Biblioteka Ossus. Dziękuję kilku przedstawicielom kapituły za pomoc w prezentacji. Organizatorom dziękujemy za umieszczenie reklamy Ossusa w informatorze konwentowym.

Poza tym możliwe jest już ściągnięcie bannerów Ossusa ze strony Biblioteka Ossus:Reklama. Jeśli chcesz wspomóc projekt - umieść na swojej stronie nasz button lub banner. Będziemy wdzięczni! Dla Archiwistów przygotowaliśmy także "userbar" do wstawienia do swego podpisu na forach dyskusyjnych.

5 września

Biblioteka Ossus przekroczyła magiczną liczbę 1000 haseł Hasłem numer tysiąc jest Torosogt. Wszystkim, którzy włożyli w to osiągnięcie swój wysiłek serdecznie dziękujemy. Kiedy osiągniemy 2 tys.?

3 września

Hasło znalezione! "Fałszywym" hasłem wprowadzonym do Ossusa był Wilczy Szaniec. Historycy powinni wiedzieć, że "Wilczy Szaniec" to nazwa kwatery wojskowej z drugiej wojny światowej. Cała treść była już jednak zmyślona. Znalazł je jako pierwszy fan_Star_Wars i on wygrywa podręcznik. Postanowiliśmy też nagrodzić usera o nicku Vua Rapung, który znalazł hasełko jako drugi. Otrzymuje on smyczkę CorusConową. Obu zwycięzców prosimy o kontakt na mail pwasiak@outlander.pl i podanie danych do wysyłki paczek. Gratulujemy! Zapraszamy też do następnego konkursu Ossusowego, który ogłosimy już wkrótce!

27 sierpnia

Startuje konkurs na znalezienie zmyślonego hasła w Ossusie. Do wygrania podręcznik SW RPG... Kto będzie pierwszy? Jeśli znalazłeś hasło - pisz bez zwłoki na pwasiak@outlander.pl z informacją JAKIE to hasło!

11 sierpnia

Oficjalna premiera Ossusa odbyła się na konwencie CorusCon.


Biblioteka Ossus
[Pokaż/Ukryj]