Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Bel

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bel.jpg
Bel
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Data i miejsce śmierci: 22 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek (klon)[1]
Wzrost: 183 cm [1]
Kolor włosów: Czarne [1]
Kolor oczu: Brązowe [1]
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: żołnierz-klon
Bel to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Młodość

Bel jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca.

Misja na Vassek

W nieokreślonym czasie wojny przywódca Federacji Handlowej, Nute Gunray został schwytany lecz po krótkim areszcie na pokładzie Tranquility przy pomocy Asajj Ventress, zdołał zbiec. Do ucieczki Separatyści użyli statku Republiki przez co możliwe było ich wyśledzenie. Bel należący w tym czasie do oddziału komandora Fila, wraz z nim, Nahdarem Vebbem i kilkoma innymi klonami, udał się na Vassek, skąd dochodził sygnał.

Przed przystąpieniem do akcji, oddział zaczekał na przybycie mistrza Fisto. Gdy to nastąpiło Bel oraz Niner otrzymali rozkaz pilnowania statku, którym przybyli. Po jakiś czasie R6-H5, który również został przy okręcie, odkrył, że nadciąga generał Grievous. Klony poinformowali o tym mistrza Fisto, a ten nakazał im się ukryć dopóki Grievous nie wejdzie do swojej siedziby. Gdy to nastąpiło cyborg włączył swoich strażników. Jeden z nich będąc na patrolu, zauważył Bela i Ninera jak wchodzą do swojego statku. Robot wystrzelił rakietę, powodując zniszczenie okrętu oraz śmierć żołnierzy.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!