Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Atzerri/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Atzerri.jpg
Atzerri
Astrografia
Region: Wewnętrzne Rubieże
Układ: Atzerri
Gwiazda: Atzerri
Współrzędne: M-13
Geografia
Średnica: 14 000 km
Atmosfera: Tlenowa
Klimat: Umiarkowany
Grawitacja: Standardowa
Dominujący krajobraz:
  • Miasta
  • Moczary
  • Góry
  • Równiny
  • Lasy
  • Oceany
Ważne miejsca:
Społeczeństwo i inne
Języki: Basic
Ludność: 4 000 000 000
Struktura demograficzna:
Przynależność:
Atzerri to planeta położona w Wewnętrznych Rubieżach. Zamieszkana przez ludzi i przedstawicieli innych ras inteligentnych. Świat kupców, handlarzy i oszustów.

Na Atzerri funkcjonował rząd, który utrzymywał minimalną kontrolę, aby nie nastąpiła totalna anarchia. System cechował się wysokim stopniem korupcji i całkowicie wolną konkurencją. Dzięki temu na planecie można było prawie wszystko znaleźć i kupić. Atzerri stało się więc domem kupców, handlarzy i oszustów, którzy swobodnie działali na planecie. Główne porty kosmiczne planety to Talos i Skreeka.

Historia

W 0 BBY przed bitwą o Yavin nad Atzerri przybyły siły Rebelii jak i Imperium, a to dlatego że jeden z piratów wcześniej pracujący dla Rebelii wykradł dane o ich sojusznikach, które następnie chciał sprzedać Imperium. Jednakże po krótkiej walce flota Rebelii odzyskała dane i uciekła w nadprzestrzeń przed flotą Imperium.

W 16 ABY na planecie zjawił się Luke Skywalker w towarzystwie Akanah. Luke przybył odszukać swoją matkę, ponieważ takową informację o swoim rodzicu otrzymał od Akanah. Tak naprawdę był to pretekst aby Akanah mogła odszukać swojego ojca. Jak tylko wylądowali na planecie, Akanah zostawiła Luke'a i sama wyruszyła odszukać ojca. Po pewnym czasie Luke wyruszył za nią. Dotarł do Traders Plazza, gdzie znajdowało się pełno sklepików. Następnie zwiedził Revels, kompleks rozrywkowy, gdzie mieści się lokal, stworzony na wzór sali tronowej Jabby. W tym czasie Akanah odnalazła ojca na terenie dystryktu Pemblehov, a dokładnie w Atrium 41. Jednak ojciec Aaknah - Joreb Goss - był silnie uzależniony od narkotyku zwanym rokna blue, co spowodowało że w ogóle nie pamiętał że ma córkę. Po tym Luke i Akanah odlecieli z planety.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!