Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Ybann

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: The Old Republic.

Ybann.jpg
Ybann
Rasa: Hutt
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Ybann był Huttem i baronem-chirurgiem Niebieskiej Kolonii Lenico, stacji medycznej zlokalizowanej na orbicie wymarłej planety Lenico IV, żyjącym w czasie wielkiej wojny galaktycznej pomiędzy Republiką, a Imperium Sithów.

Biografia

W roku 3678 BBY na Niebieską Kolonię Lenico przybył Teneb Kel, młody Sith wysłany przez Mroczną Radę i Imperatora Sithów w celu odnalezienia i zgładzenia zdrajczyni i dawnej uczennicy Imperatora, Exal Kressh. Po przybyciu na stację Sith i jego sługa, Abyssin Qawohl udali się do siedziby Ybanna by z nim porozmawiać, jednak Hutt nasłał na niego dwa droidy-ochroniarzy. Uskakując przed ich strzałami Kel sprawił, że oba droidy trafiły siebie na wzajem. Przestraszony Ybann zaczął przepraszać za wypadek, wmawiając Sithowi, że to jego przeciwnicy nasłali zabójców. Teneb uciszył Hutta, mówiąc, że chociaż nigdy nie widział Hutta, to sporo się o nich nauczył, więc wiedział, że to kłamstwo. Nie chcąc dłużnej prowadzić gry, Sith spytał Ybanna, co wie na temat Kressh.

Teneb ląduje przed przestraszonym Huttem.

Hutt odparł, że kobieta przybyła do kolonii kilka tygodni wcześniej, jednak w przeciwieństwie do większości przybyszy, nie skorzystała z jego terapii przeciw chorobom popromiennym ani nie nabyła przyprawy, lecz opuściła stację wkrótce po przybyciu. Kel poinformował go, że nie ma jej na innych koloniach, po czym spytał, czy mogła udać się na planetę. Ybann zaprzeczył, twierdząc, że planeta jest wymarła i opuszczona. Hutt chciał zaoferować Sithowi by został i się zabawił, jednak Teneb i Qawohl wyszli.[1] Wkrótce po tym, w jednej z placówek medycznych doszło do pojedynku między Kressh a Kelem. Teneb uciekł, lecz by go zatrzymać, kobieta zniszczyła system podtrzymywania stacji Ybanna. Zarówno dwójka Sithów, jak i znaczna część ludności ewakuowała się ze stacji, która wkrótce rozbiła na powierzchni Lenico IV.[2]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!