Zapraszamy do udziału w konkursie


Syal Fel

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Syal Fel
Miejsce pochodzenia: Korelia
Rasa: Człowiek
Przynależność:
Profesja: Aktorka
Syal Fel (z domu Syal Antilles), znana również pod pseudonimem artystycznym Wynssa Starflare, była w czasach Imperium słynną aktorką, znaną z wielu holodramatów. Siostra Wedge'a Antillesa, żona Soontira Fela.

Biografia

Syal urodziła się na Korelii jako córka Jaggeda i Zeny Antilles. Jednak proste życie nie było dla niej; czuła, że zasługuje na coś więcej. W poszukiwaniu szczęścia uciekła z domu, mając 17 lat. Po śmierci rodziców na stacji Gus Treta zmieniła nazwisko na "Wynssa Starflare" i zaczęła powoli zdobywać popularność i pozycję w show-biznesie. Ostatecznie między innymi dzięki niebywałej urodzie stała się znaną i lubianą aktorką, mającą na swoim koncie role w kilkunastu holofilmach. Już jako gwiazda poznała na Coruscant Soontira Fela, jednego z najlepszych wówczas pilotów Imperium, w którym się z wzajemnością zakochała. Po roku znajomości, w 1 ABY, Soontir poprosił o jej rękę. Pomimo dręczących oboje wątpliwości, czy aby powinowactwo z bohaterem Rebelii nie zaszkodzi jego karierze, Syal zgodziła się i wkrótce potem wzięli ślub. Plotki głosiły, że ponad miliard fanów Wynssy Starflare przeżył tego dnia gorzki zawód.

Problemy Fela z Ysanną Isard a także jego skądinąd uzasadnione podejrzenia, że może ona zagrozić jego rodzinie, zmusiły Syal do ukrycia się na jakiś czas. W międzyczasie miała miejsce bitwa o Endor i śmierć Palpatine'a, a pół roku później bitwa o Brentaal IV, podczas której Fel został schwytany przez Sojusz. Syal przez cały ten czas pozostawała w ukryciu i dołączyła do męża dopiero kilka lat później, gdy ten przyłączył się do wielkiego admirała Thrawna i Imperium Ręki. Wtedy też ich rodzina zaczęła się powiększać.

Syal i Fel mieli w sumie szóstkę dzieci. Dwoje z nich, Davin i Cherith, zginęło podczas inwazji Yuuzhan Vongów, trzeci syn, Chak, został komandorem we flocie Imperium Ręki, jednak i on poniósł śmierć. Jagged Fel został natomiast przywódcą wojskowym Imperium Ręki, potem Przestworzy Chissów, a później Resztek Imperium. Ponadto była jeszcze dwójka młodszych dzieci: Wynssa i Cem.

Znamienne, że Wedge Antilles przez wiele lat nie dostał od Syal znaku życia. Dopiero w roku 25 ABY podczas inwazji Yuuzhan spotkał na swojej drodze Jaga Fela, wtedy wspierającego Resztki Imperium, który wyjawił mu, iż jego rodzice od wielu lat zamieszkiwali na Csilli w Nieznanych Regionach. Co ciekawe, najstarsza córka Wedge'a nazywała się Syal, na cześć jego siostry.

Źródła