Przeznaczenie Jedi VI: Wir

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy książki. Zobacz też: planetę o tej nazwie.
Przeznaczenie Jedi VI: Wir
Fate of the Jedi VI: Vortex
Autor/rzy: Troy Denning
Ilustracja na okładce: Ian Keltie
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Del Rey
30 listopada 2010
Wydanie polskie: Wydawnictwo Amber
26 stycznia 2012
Przekład:
Typ publikacji: Powieść
Seria/Cykl: Przeznaczenie Jedi
Tom/Część: 6 z 9
Poprzedni/a: Sojusznicy
Następny/a: Wyrok
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 44 ABY


Przeznaczenie Jedi VI: Wir (Fate of the Jedi VI: Vortex) to powieść autorstwa Troy'a Denninga, stanowiąca szósty tom cyklu Przeznaczenie Jedi. Książka ukazała się w USA 30 listopada 2010 roku, nakładem wydawnictwa Del Rey, w twardej oprawie, natomiast 27 marca 2012 roku ukaże się jej wersja w miękkiej okładce. W Polsce powieść została wydana 26 stycznia 2012 roku przez wydawnictwo Amber. Akcja powieści rozgrywa się w roku 44 ABY. Na przedniej okładce, stworzonej przez Iana Keltiego, znajduje się Han Solo, z tyłu zaś widnieje podobizna Kentha Hamnera.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
In Book Six of the bestselling nine-book Star Wars Fate of the Jedi series, the suspense crescendoes as the Skywalkers and their treacherous Sith allies race against time to discover the origins of the mysterious Force-entity known as Abeloth. When they begin to uncover secrets better kept hidden from mortal minds, no one is surprised to see the uneasy partnership erupt into violence. But they are surprised at where the investigation leads: to the home of the reclusive Fallanassi, who may hold in their hands the future of the Jedi Order itself.[1](Del Rey, 2010)
Wydanie polskie
Jedi i Sithowie walczą teraz ramię w ramię. Lecz jak długo wrogowie mogą pozostać sojusznikami? I jaka jest cena zdrady?

Niespodziewany obrót wydarzeń sprawił, że Luke Skywalker i jego syn Ben sprzymierzyli się z armadą Sithów, wysłaną, by ich zabić. Połączyli siły przeciwko straszliwej potężnej istocie. Lecz gdy jedno zagrożenie zostało pokonane, pojawia się nowe, jeszcze bardziej podstępne. Luke i Ben muszą nagle uciekać, razem z enigmatyczną i niebezpieczną uczennicą Sithów, Vestarą Khai. Na księżycu Pydyr zostają osaczeni przez niedawnych sojuszników i rozwścieczonych członków zakonu Fallanassich. Ich jedyną nadzieją jest zawarcie nowego przymierza. Ale czy można zaufać Sithom?

Otoczeni przez przeważające siły wrogów ojciec i syn muszą zapobiec katastrofie, która grozi całej galaktyce – zanim będzie za późno...(Wydawnictwo Amber, 2012)

Streszczenie

W tym haśle należy dodać lub rozbudować streszczenie oraz spis zawartości.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2010, 30 listopada USA 978-0-345-50920-8 Del Rey 375 stron Druk (twarda) --- USD
2012, 26 stycznia Polska --- Wydawnictwo Amber 416 stron Druk (miękka) 37,80 PLN
2012, 27 marca USA --- Del Rey --- stron Druk (miękka) --- USD

Recenzje

Linki zewnętrzne

Przypisy

  1. W szóstej części bestsellerowej, liczącej dziewięć tomów serii Fate of the Jedi, niepewność narasta gdy Skywalkerowie i ich zdradzieccy sithańscy sojusznicy ścigają się z czasem by odkryć pochodzenie tajemniczej, silnej Mocą istoty, znanej jako Abeloth. Kiedy starają się odkryć tajemnice, które nie są przeznaczone dla śmiertelników, nikt nie jest zaskoczony, widząc, że trudna współpraca przeobraża się w przemoc. Jednakże zaskakujące jest, dokąd prowadzi śledztwo: do świata zamkniętej grupy Flllanassi, która może zdecydować o przyszłości samego Zakonu Jedi.


Przeznaczenie Jedi
[Pokaż/Ukryj]