Numa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Numa
Data i miejsce narodzin: 26 BBY
Miejsce pochodzenia: Ryloth
Rasa: Twi'lekanka
Wzrost: 100 cm (jako dziecko)
Kolor oczu:
  • Brązowe (jako dziecko)
  • Różowe (dorosła)
Kolor skóry: Niebieska
Przynależność:
Profesja: Żołnierka
Numa była Twi'lekanką żyjącą w schyłkowym okresie istnienia Republiki, na swojej ojczystej planecie Ryloth.

Biografia

Inwazja na Ryloth

Gdy Separatyści zaatakowali Ryloth, Numa w przeciwieństwie do reszty swoich rodaków zdołała uniknąć pojmania. Ukryła się w kanałach swojego miasta Nabot.

Podczas wyzwalania Ryloth przez Republikę spotkała dwóch żołnierzy-klonów, Waxera i Boila. Początkowo brała ich za droidy, gdyż byli w swoich zbrojach. Gdy jednak pozbyli się hełmów, nazwała ich "Nerra", co w Twi'leki oznacza "brat".

Klony chcąc zaopiekować się Numą proponowali jej pójście z nimi. Dziewczynka jednak nie ufała im do końca. Śledziła żołnierzy i postanowiła się pokazać. Zaprowadziła Waxera i Boila do ruin jej rodzinnego domu. Podczas tej wizyty zaatakowały ich gutkurry. Żołnierze zaczęli walkę ze zwierzętami, jednak dzięki ich pancerzom, niczego nie wskórali. Numa wprowadziła ich do kanałów Nabot.

Na powierzchni znów pojawili się w miejscu stacjonowania oddziałów mistrza Obi-Wana Kenobiego. Jedi był wyrozumiały do spóźnionych żołnierzy, po czym zaczął rozmowę z Numą. Dziewczynka obiecała poprowadzić wojsko tunelami do miejsca przetrzymywania jej rodaków przez droidy.

Gdy żołnierze zaatakowali, Numa czekała na rozwój wydarzeń. Okazało się, że wśród uwolnionych są rodzice dziewczynki. Po pokonaniu Separatystów pożegnała się z Waxerem i Boilem.

Era Imperium

Około 3 BBY walczyła z Chamem Syndullą przeciwko Imperium na ojczystej planecie. Pomagała rebeliantom przejąć stację bombowców, choć pierwotnie miała pomóc Syndulli w zniszczeniu statku. Kiedy jednak zaatakował ich niszczyciel klasy Interdictor, więc połączyli siły i razem zniszczyli okręt. Kilka minut później Cham otrzymywał coraz więcej wiadomości, że coraz więcej Twi'leków wzięło broń do walki z Imperium.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Numy.