Morgan Elsbeth

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Morgan Elsbeth
Data i miejsce śmierci: 9 ABY, Peridea[1]
Miejsce pochodzenia:
Rasa:
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja:
Morgan Elsbeth była kobietą, która po upadku Imperium Galaktycznego służyła admirałowi Thrawnowi i władała miastem Calodan.

Biografia

W czasie wojen klonów lud Morgan został doszczętnie wycięty. Po powstaniu Imperium Galaktycznego Elsbeth sprzymierzyła się z nim i znacząco przyczniła się do powstania imperialnej floty.

Około 9 ABY kobieta władała miastem Calodan na planecie Corvus. Próbowała zabić tam byłą padawankę Jedi, Ahsokę Tano, która sprzeciwiała się jej okrutnym rządom. Gdy na Corvus przybył mandaloriański łowca nagród Din Djarin, kobieta postanowiła to wykorzystać. Zaoferowała mu włócznię z czystego beskaru, w zamian za zabicie Togrutanki. Mężczyzna nie zamierzał jednak tego zrobić, gdyż to właśnie jej szukał. Zamiast tego sprzymierzył się z nią. Widząc, co się dzieje, Elsbeth kazała swoim ludziom zabić Jedi, a sama ukryła się na terenie swojego pałacu. Jedi jednak udało się tam dostać. Po krótkiej walce Elsbeth przegrała, lecz nie chciała wyjawić Togrutance informacji, których ta szukała - miejsca pobytu swojego mistrza, Thrawna. Po tych wydarzeniach władzę w mieście przejął jeden z jego mieszkańców, Wing.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Postać Morgan Elsbeth została stworzona na potrzeby trzynastego odcinka serialu The Mandalorian. W jej rolę wcieliła się Diana Lee Inosanto.

Przypisy

Źródła