Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Lobot/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Lobot SWSB.png
Lobot
Data i miejsce narodzin: ok. 37 BBY[1]
Miejsce pochodzenia: Bespin[2]
Rasa: Człowiek[2]
Wzrost: 175 cm[2]
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Niebieskie[2]
Przynależność: Nowa Republika
Lobot to cyborg będący pomocnikiem Landa Calrissiana w Mieście w Chmurach. Wyróżniał go wszczep pozwalający na połączenie z centralnym komputerem miasta - Borg Construct Aj^6.

Biografia

Lobot, będąc cyborgiem, pozostawał cały czas świadomym człowiekiem. Urodził się jako syn handlarza niewolników i szybko nauczył się od swojego ojca tej trudnej sztuki. W wieku 15 lat sam został niewolnikiem, ale udało mu się uciec od piratów, którzy go więzili do Miasta w Chmurach. Przetrwał tam okradając bogatych turystów i biznesmenów. Jednak Lobot nie zmarnował swojego życia. Ówczesna administratorka-baronowa Miasta w Chmurach - Ellisa Shallence - zauważyła jego niemały potencjał i zaoferowała mu pracę. Lobot został jej pomocnikiem. Został mu także wszczepiony panel cyborga, umożliwiający mu komunikację z systemami miasta. Lobot w pełni uległ procesowi cyborgizacji i wkrótce przestał postrzegać świat jak normalny człowiek. Nie przeszkodziło mu to jednak w pełnieniu jego obowiązków - wręcz przeciwnie, doskonale się z nich wywiązywał.

Gdy baronem - administratorem Miasta w Chmurach został Lando Calrissian, Lobotowi przybyło obowiązków, gdyż nadzorował także kilka ciemnych interesów Calrissiana. Raz też uratował mu życie, gdy zepsuty robot EV-9D9 rozmieścił bomby w całym Mieście. Lobot był lojalnym i zaufanym współpracownikiem Landa. Pomógł mu też w krótkiej walce przeciwko Imperium, gdy Calrissian musiał ratować Hana, Leię i Chewbaccę z rąk Dartha Vadera. Lobot pozostał w Mieście nawet podczas krótkiej imperialnej okupacji.

Implant Lobota został parę razy uszkodzony, co powodowało niemiłe przeżycia, nie tylko dla Landa, który został kiedyś zaatakowany przez Lobota. Gdy Calrissian musiał zrezygnować z uprawnień barona - administratora, Lobot przejął wszystkie obowiązki. Niedługo po tym Lando przegrał Miasto w Chmurach w karty, więc Lobot wyjechał i gdzieś zniknął.

Jedenaście lat po tych wydarzeniach Lobot wyruszył wraz z Landem i z Wywiadem Nowej Republiki na poszukiwania dziwnego okrętu - Wagabundy, zbudowanego przez tajemniczą rasę - Quellich. Jak zwykle jego pomoc i zdolność chłodnej kalkulacji pomogły Landowi w doborze trafnych decyzji.

Ciekawostki

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Lobota.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!