Zapraszamy do udziału w konkursie


Forum:Szablony - strony wymagające interwencji/archiwum2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Aktualny wątek - tutaj

Archiwum 1 - głosowania i dyskusje nad nowymi wersjami szablonów - tylko dyskusja nad propozycjami, bez zgłaszania pomysłów.

Praca nad szablonami

Wprowadziliśmy już szablony do użycia. Pozostało jednak jeszcze kilka rzeczy do zrobienia.

Szablon:DoWeryfikacji fragm

 • Proponuję skasować. Mało używany a jak już to wstawia się szablon "DoWeryfikacji" --signstraznik.png Yako Dyskusja  01:28, 10 wrz 2007 (CEST)
 • Też proponuję skasowanie --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  16:55, 10 wrz 2007 (CEST)

To jak, likwidujemy ten szablon? Ja jestem za. signjedi.png Sky Dyskusja  16:56, 15 lis 2007 (CET)

Szablon:DoPoszerzenia fragm

 • Proponuję skasować. I tak wstawia się zazwyczaj szablon "DoPoszerzenia" --signstraznik.png Yako Dyskusja  01:28, 10 wrz 2007 (CEST)
  Tutaj Bastion coś mówił, że może się pobawić jakimś parserem, nie kumam o co chodzi, ale dobra xD Nie wiem co z tym. signjedi.png Sky Dyskusja  02:39, 10 wrz 2007 (CEST)
  • Teraz się nie pobawię, jeśli został ten szablon zespolony z szablonem DoDopracowania (co moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem - wykorzystałbym wygląd tego szablonu jako szanlon "DoPoszerzenia") --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  16:39, 10 wrz 2007 (CEST)
   • Im mniej szablonów - tym lepiej :) - takie jest moje zdanie. Ok to poproszę o zdjęcie (zastąpienie innym) tego szablonu ze wszystkich stron go używających i za chwilę go wytniemy. --signstraznik.png Yako Dyskusja  17:11, 10 wrz 2007 (CEST)
    • W tym przypadku należałoby by rozgraniczyć te dwa szablony, doPoszerzenia - jest do artykułów w których brakuje części informacji, doDopracowania - jest do artykułów, które należy dopracować (pod względem np. formatowania itp.) --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  17:14, 10 wrz 2007 (CEST)

Dalsze zmiany

Postanowiliśmy przekierować Szablon:DoPoszerzenia (nie było wobec niego żadnych ustaleń, a cytat kiepski) na DoDopracowania, bo właściwie to jest jedno i to samo. DoDopracowania, czyli to z Obim. signjedi.png Sky Dyskusja  02:39, 10 wrz 2007 (CEST)

Ja jednak popieram istnienie szablonu doPoszerzenia, a dzięki osobnemu szablonowi, można by było obsłużyć jednym doPoszerzenia i doPoszerzenia fragm --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  18:43, 16 wrz 2007 (CEST)
Ja, tak jak już mówiłem na privie, nie jestem za przywróceniem DoPoszerzenia, bo to jest to samo co DoDopracowania. A skoro przydałby się, żeby podzielić go na DoPoszerzenia i DoPoszerzeniaFragm, to czemu niby nie można podzielić szablonu DoDopracowania na główny i DoDopracowaniaFragm? Uważam że nie należy mnożyć szablonów w nieskończoność, zwłaszcza, że wciąż nie wiem, czym niby różnił się DoPoszerzenia od DoDopracowania (a w tym ostatnim można na dodatek wypisać czego brakuje, w tamtym nie można było, więc chyba sprawa jest jasna)... signjedi.png Sky Dyskusja  19:06, 16 wrz 2007 (CEST)

Moim zdaniem podstawowa różnica między doPoszerzenia (brak informacji) a doPracowania (może dotyczyć języka, formy itp.) jest na tyle ważna, że dotyczy kategorii problemu. Artykułami "do poszerzenia" będą się interesować osoby chcące przelać na "papier" jakąś porcję wiedzy, podczas gdy "do dopracowania" jest dla redaktorów, grafików i ogólnie ludzi szlifujących formę. Ważny jest też fakt, że szablony kategoryzują artykuł ( -> ktoś szukający sobie czegoś do roboty przegląda konkretną kategorię). Dlatego jestem za rozdzieleniem tych dwóch.

Natomiast po namyśle stwierdziłem, że może faktycznie nie potrzebujemy szablonów "fragm" - szablony "nagłówkowe" z tekstem wstawianym bezpośrednio w szablon mogą z powodzeniem pełnić tę rolę (chociaż niejako "psują image" strony, sugerując już na wstępie, że art jest niepełnowartościowy - ale co tam). Tylko fajnie byłoby zrobić na parserze warunek, żeby w braku parametru nie pojawiała się linijka "w tym artykule trzeba: {{1}}".

signstraznik.png NLoriel Dyskusja  11:19, 22 lis 2007 (CET)

Dyskusja

Chociaż Yako wprowadził już większość szablonów, do troszkę się pospieszył, bo do omówienia zostały jeszcze dwa. W pierwszym (TopSpoiler) będzie jeszcze wersja z Lukiem, potem głosowanie, która wersja wygra - ta będzie. Podobnie w przypadku bełkotu - z samym C-3PO albo z C-3PO i Ewokami. Głosowanie trwa.

TopSpoiler

Vaderprzez125.png Nie! To ja jestem twoim ojcem!

Ten artykuł zawiera spoilery!


Treść artykułu zdradza fakty z ostatnio wydanych źródeł. Jeżeli nie chcesz popsuć sobie niespodzianki, nie czytaj!

LINK

Dyskusja (TopSpoiler)

 • Ten czarny kolor... może niekoniecznie? Link jest na nim słabo widoczny. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  14:12, 28 sie 2007 (CEST)
Chodzi o sam kolor czy o widoczność linku? Zmieniłem teraz na fioletowy, jak? Yako coś kombinuje żeby kolor linka był inny, pewnie zaraz da znać czy się udało. signjedi.png Sky Dyskusja  14:22, 28 sie 2007 (CEST)
Same szablony bardzo zgrabnie zrobione, ale oczywiście co do finalnej wersji cytatów jeszcze będziemy się zastanawiać. Nie jestem jednak przekonany do fioletowego tła - jakoś nie bardzo do Vadera pasuje.--Jaro 14:45, 28 sie 2007 (CEST)
No rzeczywiście się gryzło. Zmieniłem na białe. Może teraz będzie lepiej, bo taki kontrast - czarny Vader i tekst i białe tło. signjedi.png Sky Dyskusja  15:04, 28 sie 2007 (CEST)
Czy tylko mnie nie ładuje się żaden obrazek w tym szablonie? Tiglatpilesar 15:59, 28 sie 2007 (CEST)
Jeszcze jedno... w przypadku tego szablonu z rozkazem 66 - dyskusji niemal nie widać :)--Jaro 16:54, 28 sie 2007 (CEST)
Może uda się zmienić kolor czcionki, acz jeszcze nie wiadomo.

A co powiecie żebym dodał tutaj jeszcze Luke'a? Wtedy wszystko odróżniałoby się trochę bardziej od Wookiee a poza tym scenki tematyczne, jak już zauważył NL, są całkiem niezłym pomysłem, więc tutaj można by to odrobinkę rozbudować. signjedi.png Sky Dyskusja  16:36, 29 sie 2007 (CEST)

Moim zdaniem szablon, będzie zbytnio "napchany" postaciami --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  16:39, 29 sie 2007 (CEST)
Warto spróbować i porównać - tez o tym pomyślałem przed chwilą... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:38, 30 sie 2007 (CEST)

Bełkot

{{Szablon:Belkot}}

Nie wiem, myślę, że zieleń jest lepsza, bo ta scena była raczej utrzymana w takiej tonacji, a ta przywodzi an myśl Tatooine. Ale pozostawiam to Twojej decyzji.--Jaro 17:28, 28 sie 2007 (CEST)

No, ja się po prostu trzymałem kolorystyki starego szablonu, ale to rzeczywiście tekst z Powrotu Jedi, toteż zmienię. signjedi.png Sky Dyskusja  17:41, 28 sie 2007 (CEST)
A tutaj to ja bym dodał w tle jeszcze z dwie postaci, np. Luke'a i Leię albo Hana i Leię w tych charakterystycznych kostiumach z Endoru (te hełmy itp.). Tak za Threepiem, mniejsi trochę, coś jak w tym szablonie Półkanoniczne. Hm? signjedi.png Sky Dyskusja  16:36, 29 sie 2007 (CEST)
Tak samo jak w przypadku szablonu Topspoiler, sądzę, że to będzie nadmiar postaci - sam Threepio wystarczy --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  16:41, 29 sie 2007 (CEST)
Może raczej Ewoki? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:43, 30 sie 2007 (CEST)
As you wish, my lord ;) signjedi.png Sky Dyskusja  09:17, 30 sie 2007 (CEST)

Głosowanie

Wersja 1 (bez)
Wersja 2 (z Ewokami)

Szablon Bełkot został zmieniony na ten z Ewokami - głosowanie trwało już wystarczająco długo.

Do ustalenia

Szablon:WEdycji

 • Leia Organa: "Dasz radę go naprawić?"
 • Yoda: "Nie próbuj - rób! Albo nie rób. Nie ma próbowania."
 • "It shall be done, my Master" - poprzednie dwa imo nie oddają natury szbalonu.
 • Anakin: "Życie wydaje się prostsze kiedy coś naprawiasz."
 • Darth Vader: "Nie. Zostaw ich mnie. Sam się z nimi rozprawię."
  • Moim zdaniem to jest najbardziej adekwatne. Ale przypomnijcie mi, z której to sceny? :) Chyba nie z myśliwca? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  21:12, 10 wrz 2007 (CEST)
   • To z Powrotu Jedi, kiedy admirał Piett pyta się Vadera, czy zatrzymać prom Tydirium, lecący na Endor. signjedi.png Sky Dyskusja  21:19, 10 wrz 2007 (CEST)

Tutaj będzie ostatnia propozycja, czyli Vader i Piett - niedługo zrobię.

Szablon:Przyszłość

Dotyczy materiałów jeszcze nie wydanych (por. szablon "WToku").

 • Yoda: "Niemożliwe zobaczyć przyszłość jest."

Szablon w drodze

Szablon:WToku

Bierze pod uwagę materiały, których część jeszcze nie jest wydana (np. komiks w odcinkach), w związku z czym historia (zazwyczaj o historię chodzi) się urywa.

 • Yoda: "W ciągłym ruchu przyszłość jest."
 • Han Solo: "Za chwilę. Muszę dostać koordynaty z komputera."
 • Troig (komentator z wyścigu): "Trudno mu będzie dogonić peleton."

Szablon w drodze (Han)

Propozycje nowych szablonów

 • Tarkin - Ognia, kiedy będziecie gotowi.

Dyskusja

Myślę, że przyda się coś takiego - dość często w dyskusji artu wpisywane jest "proszę skasować bo cośtam" (najczęściej błędna nazwa albo zmiana koncepcji twórcy :) ). Szablon "ekspresowe kasowanko" będzie bardziej elegancki :)

a nie wystarczy funkcja szablonu:Do usunięcia? --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  20:59, 28 sie 2007 (CEST)
Ja rozumiałbym to tak:
 • do usunięcia -> artykuł jest poniżej krytyki i jeśli nie zostanie poprawiony, leci (jeśli będzie trzeba, zrobimy stronę "SDU", jak na Wikipedii, żeby ew. głosowanie itp. No i oczywiście konkretny limit czasowy, żeby art nie wisiał za długo oflagowany.
 • EK -> artykuł, który z oczywistych powodów (żart, pomyłka) powinien zostać skasowany i nikt nie będzie za nim płakał.
 • W świetle powyższych nie ma potrzeby stosowania szablony do poprawki.
signstraznik.png NLoriel Dyskusja  21:04, 28 sie 2007 (CEST)
A ja tak:
 • do usunięcia -> artykuł nie spełnia zasad Ossusa (np. na temat nie znanej postaci - nieznany klon, który zginął podczas bitwy o Geonosis) i robimy głosowanie, które trwa np. tydzień. Los artykułu jest zależny od wyników.
 • EK -> artykuł, który z oczywistych powodów (żart, pomyłka) powinien zostać skasowany i nikt nie będzie za nim płakał. (Tu się zgadzam, choć nie wiem czy nie wystarcza {{doUsunięcia|powód}}
 • doPoprawki -> artykuł jest poniżej krytyki i jeśli nie zostanie poprawiony w ciągu 48 godzin, leci.
signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  21:09, 28 sie 2007 (CEST)

Szablon:zWookiee

 • Leia - Will somebody get this big walking carpet out of my way?

Treść: Ten artykuł jest jedynie tłumaczeniem z Wookieepedii (zgodnie z licencją GFDL), jak możesz to go napisz od początku.

Dyskusja

Myślę, że przyda się coś takiego - nie mamy szablonu do tłumaczeń z Wookieepedii (bo tego nie popieramy), ale gdy już się zdarzy hasło będące tłumaczeniem nie ma czym go oflagować --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  16:16, 29 sie 2007 (CEST)

Powinien być jeden szablon na arty z innych źródeł. Zdarzają się (za często) pochodzące z Wiki i je też należałoby oflagować, najlepiej tym samym.Aved 17:59, 30 sie 2007 (CEST)

Szablon:dokleićDo

 • Vader - Join me! Together... we can rule the Galaxy

Treść: Zaproponowano, aby treść tego artykułu powinna zostać włączona do treści artykułu.