Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Sky/Archiwum 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Aktualna moja strona dyskusji tutaj

drużyna delta

eee ja napisalem o druzynie DELTA a ty wymeniles ziomkow z druzyny OMEGA, wiem bede edytowal to haselko moze byc ciezko ale sie zobaczy :)--Revan 00:57, 2 lip 2007 (CEST) Co do ostatniego Twojego pytania to poprostu nie chcialbym sie powtarzac... napisze jedno haslo druzyna delta.. by ktos (ew ja) bedzie zmuszony zeby napisac to jeszcze 2 razy, tzn raz przy okazji gry, a raz przy okazji ksiazki.. pozno juz i moge bredzic ale wciaz czekam na sugestie :P--Revan 01:06, 2 lip 2007 (CEST)

Www.FilmWeb.Pl, a Atak klonów

A czy filmWeb zezwala na kopiowanie materiałów ze swojej strony na inne? bo jesli nie, to nie można zamieścić na Ossusie tych fragmentow, które wkleiłes stamtąd. --Pafawag 23:08, 14 sie 2006 (CEST)

Z filmwebu skopiowałem jedynie nagrody i równie dobrze mogłaby to być jedna z tysiąca innych stron, które takie info zawiera, np. wookiepedia, tam na pewno to jest. Jak chcesz mogę to zmienić, że to jest załóżmy z wookiepedii, dla formalności, co to za różnica, w końcu to nie część artykułu czy jakieś konkretne sformułowania danego autora a jedynie wypisane nagrody w podpunktach. Zrób tak jak uważasz za słusze. Sky

filmy

Brakuje jednej rzeczy w tych opisach. Otóż powinny się tam też znaleźć jakieś ciekawostki z planu i inne tego typu drobiazgi - tak, jak to jest na wookie.

Poza tym, jest chyba ok, ale nie przeczytałęm dokładnie.


Leia

Dzieki za uzuplenienie i porpawienie. Juz nie mialam sily na wiecej :) --Ainka 10:49, 16 sie 2006 (CEST)

Szablony i nie-szablony

Widzę, że powstawiałeś do artykułów o filmach (RotJ itd.) tabelki udające szablony z listą filmów. Lepiej by było zrobić to na prawdziwych szablonach - widzę, że zabrałeś się już za szablon 'komiks', więc i takie 'listowe' (kategoryzowane w Kategoria:Szablony - listy nie powinny być dla Ciebie problemem) :) Pozdr. NLoriel 10:31, 20 sie 2006 (CEST)

Ale czy jesteś pewien, że wstawiasz je prawidłowo, tzn. wstawiając w tekst artykułu kod {{nazwaszablonu}}? Wygląda tak, jakbyś albo wstawiał tabelki ręcznie, albo robił to przez {{subst:nazwaszablonu}}, co nie jest do końća dobrym pomysłem w tym przypadku. NLoriel 18:29, 20 sie 2006 (CEST)
No to jest już, zajrzyj do Mrocznego widma. Zrobiłem szablon, a w artykule podmieniłem ramkę na wywołanie szablonu.
BTW, postaraj się w dyskusjach podpisywać trzema lub czterema tyldami (~~~~) - ułatwia to chociażby odpowiadanie na Twoje wiadomości - dodaje automatycznie linka (trzy tyldy) albo linka i datę napisania wypowiedzi (4 tyldy). Pozdr. NLoriel 20:55, 20 sie 2006 (CEST)

Wydania klubowe

Sky, mam do ciebie prośbę. Ja przez jakiś czas nie będe miał czasu na przesyłanie plików, więc jeśli by ci się chciało na stronie [1] są inne wydania książek klubowych Gwiezdnych wojen. No i powiedz autorowi strony o tych plakatach i o tych wyżej wymienionych książkach. --Prymonek 12:58, 23 sie 2006 (CEST)

Literówki :P

Najpierw nas stronie użytkownika piszesz, że tępisz literówki, a potem piszesz "Doro'ik Vong Pratte". Pisze się "Do-ro'ik vong pratte" - z myślnikiem i z małych liter ostatnie wyrazy ;)

--Yun-Yuuzhan 12:33, 29 sie 2006 (CEST)


Dobrze że tępisz literówki. Ja ich robię wiele... Dzięki :) --Yako 01:07, 5 wrz 2006 (CEST)

IP

To nie dotyczyło Ciebie. ale są jesczze czasem osoby, które albo nie tworzą sobie konta, albo zapominają się zalogować. Niebawem taka opcja zostanie zablokowana. aby zobaczyc kartę edytuj trzeba bądzie być zalogowanym. --Yako 11:50, 5 wrz 2006 (CEST)

Nazwy artykułów

Zmieniłem NeJ - okres historyczny na Nowa era Jedi (okres historyczny) - dodatkowe określniki piszemy w nawiasach, nie po myślniku. Pozdr. NLoriel 00:21, 7 wrz 2006 (CEST)

infoboxy-książki

przyjęło się, że w infoboxach linkujemy tylko:

 • Autora
 • Autora okładki
 • Tłumacza
 • Czas akcji

--Bastion_3557 16:07, 5 paź 2006 (CEST)

To jak? pokój?

Rozumiem. Nie wiem czy grałeś w Kotora, ale akurat Ice prawie wogóle o sobie nie mówi, a że była gladiatorką to nie mogłem jej nie wstawić skoro o gladiatprach pisałem. Nie wiem za jaki uznasz mój sposób, ale zacząłem sobie po raz 10 grać w Kotora. Nie dla przyjemnośći ( no może trochę), ale dla haseł na Ossus. Po prostu robię masę screenów (frapsem) z rozmów, a potem, studiując te rozmowy, wybieram najważnejsze informacje o danej osobie.

Nowe hasła

Nie ma powodów aby rezerwować hasła robiąc jedno-wierszówki. Hasła twórz jak już będziesz miał coś do wrzucenia. Nie ma sensu zaśmiecać bazy. Podobnie jak piszesz hasło, to nie zapisuj go co 5 minut, Jak chcesz zobaczyć jak aktualnie wygląda skorzystaj z podglądu, a zapisuj je jak skończysz jego edycję. DantE 22:33, 22 paź 2006 (CEST)

Daty

Stworzony został specjalny szablon dla haseł z kategorii daty. Jak będziesz tworzył nowe hasła z tej kategorii, stosuj go do tworzenia tabelki z latami. DantE 20:12, 15 lis 2006 (CET)

zaproszenie

Dyskusja Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu -zapraszam do głosowania w sprawie zmian w sposobie wyboru polecanego artykułu. Każdy głos się liczy. Darth petter 12:33, 10 gru 2006 (CET)

Mapa tras nadprzestrzennych

Sorry, że tak późno. Temat jest o tyle ciekawy, że większość z tych rzeczy praktycznie nie była póki co obecna w polskojęzycznych źródłach. Przydałoby się porobić od razu artykuły na ich temat... albo chociaż spis w artykule Galaktyka, czy też arcie o szlakach nadprzestrzennych.

 • Cloak of the Sith]]? (blisko Tatooine)
Chyba nie doczekało się jeszcze oficjalnej polskiej nazwy, więc może na dobry początek Opończa Sithów? Chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby nasi tłumacze zrobili z tego kloakę ;)
 • Death Wind Corridor (również blisko Tatooine)
Korytarz Wiatru Śmierci
 • Corellian Run]] - TRASA KORELIAńSKA?
A nie Szlak koreliański?
 • Corellian Trade Spine - ??
Tu bym sugerował "Koreliańska trasa handlowa".
 • Rimma Trade Route - RIMMAŃSKI SZLAK HANDLOWY?
Rimmańska trasa handlowa?
 • NOTHOIIN CORRIDOR (blisko Sluis Van) - KORYTARZ NOTHOIIN? NOTHOIIAŃSKI KORYTARZ?
Korytarz nothoiiński
 • BRAXANT RUN - przebiega obok Phaedy...
Szlak braxancki
 • Gordian Reach
Odcinek Gordiański (albo trawers, ale zostańmy przy odcinku lepiej, bo to też chyba służyło za nazwę obszaru, nie tylko trasy.
 • Daragon Trail (oba blisko Yavina)
Szlak Daragonów

Konwencja:

corridor -> korytarz
passage -> przejście
reach -> odcinek
route (lane) -> trasa
run (trail, spine) -> szlak

Ale może warto by było poszukać jeszcze jakichś polskich synonimów, żeby nie tracić na zróżnicowaniu :)

Pozdr. NLoriel 12:38, 11 gru 2006 (CET)

cytaty

Jak będę miał więcej materiału to wklecę, na razie może tak zostać, co nie? --Sali 21:17, 10 sty 2007 (CET) Na razie niech hasełko leży, dopiero w ferie znajde czas żeby w kotorka zagrać i materiały zebrać. I pewnie się jakieś nowe cytaty nawiną. A tak przy okazji: Dzięki za troskę. :) Powinniśmy o tym mówić chyba na dyskusji artku, ale co tam --Sali 21:22, 10 sty 2007 (CET)

rasa 8472

Sorry, że nie odpowiadałem... Miałem to zrobić, ale zapomniałem :P A co do rasy 8472, to czytałem na ktorejś amerykańskiej stronie... ~Yun

Przeniesienie

Tak się zastanawiam, czy takie przeniesienie na pewno byłoby słuszne. Nowa Era Jedi (okres historyczny) jest w moim mniemaniu pojęciem szerszym niż Wojna z Yuuzhan Vongami. Zatem czy aby na pewno nie naruszymy przyjętej w Ossusie konwencji takim przeniesieniem? --Yako 01:25, 24 sty 2007 (CET)

Re: Cytaty

Doskonale rozumiem twoje obawy. Obecnie nie jestem w posiadaniu oficjalnych tłumaczeń. Kiedy w Cytatach pojawi więcej artykułów, zamierzam się o nie postarać, ale jak na razie wystarczą tłumaczenia, które oddają treść, myśl, intencję osoby mówiącej. Oczywiście takiego stanu nie można długo utrzymać, więc jak mówiłem po prostu trzeba poczekać na kilka następnych artykułów, obecnie rąbię Vadera. Nazwijmy to wersję hm... beta :/ Nie sądzę jednak, aby należało umieścić jakiś szablon na tej stronie, chyba, że informujący o "nieoficjalności" tłumaczeń. hagis 02:51, 2 lut 2007 (CET)

Wojna Cremleviańska

Nie wiem skąd jest nazwa wojny cremleviańskiej. Nigdzie nikt o tym nie wspomniał, a jeśli chodzi skąd wytrzasnąłem samą nazwę, to była wspominana między innymi w Wektorze pierwszym, Szlaku przeznaczenia i chyba tUFie. Źródła to nowe przewodniki po chronologii, obcych rasach i droidach <small>~Yun</small>

Takie tam z edycjami

Ok i dzięki za radę Bakuś 19:07, 2 lut 2007 (CET)

Świątynia

Witaj. Mam już program do ściagania screenów. Nie wiem tylko co rozumiesz przez słowo obróbka zdjęc. Może wyjaśni sprawę fakt, że już raz go użyłem ściągając screena do hasła Cin Drallig. ( pojedynek na hologramie). Sprawdź to, może nie potrzeba niczego obrabiac. Zdjęcie może lekko nie wyrażne ,ale w oryginale też tak było. Tak swoja drogą: jeśli uważasz, że hasło jest przydługawe ,pocieszę Cię - pracuję nad jego poszerzeniem.

Ery

Ja po prostu nie mam w tej chwili przekonania, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze, stąd takie pomruki i pomysły tu i ówdzie poddaję. Na razie skleiłem szablon er wydawniczych i historycznych, żeby było łatwiej między nimi nawigować.

Póki co nie ma chyba co kombinować i trzeba zostawić te ery jak jest, w przyszłości pewnie okaże się, czy takie rozwiązanie jest optymalne, czy coś innego trzeba będzie wymyślić. Pozdr. NLoriel 08:57, 8 lut 2007 (CET)

Protestuję

Kursywę zrobiłem..... linkowanie częściowo...

Świątynia

Co prawda egzaminy gimn. wstrzymały moje prace ,ale robię ,robię. Zresztą test wypadł dobrze, świątynia będzie lepiej zrobiona niż na Wookiie, wiec dobrze jest...

"Puste" Hasła

A czy te cztery hasła mogą w jakiś sposób zaszkodzić Ossusowi lub wpłynąć na jego wizerunek w innych portalach? Niestety, mój sposób myślenia jest skomplikowany, ale cóż... jestem tutaj początkującym i nie wszystkie zasady/"zasady" wykułem na pamięć (co nie znaczy, że ktoś inny je wykuł). Cichy 18:33, 25 maj 2007 (CEST)

PS Nie, nie jestem Sithem.

Spokojnie. Spróbuję w najbliższym czasie uzupełnić owe hasła na podstawie innych źródeł, a jeśli mi się to nie uda, usunę. Postaram się nie popełnić więcej tego błędu.

nie usuniesz, bo do tego trzeba być adminem. możesz co najwyżej wykasować zawartość. --Jaro 18:59, 25 maj 2007 (CEST)
jeśli chcesz coś usunąć, kontaktuj się ze strażnikami biblioteki, najlepiej z Yako. --signjedi.png Sky Dyskusja  04:40, 26 maj 2007 (CEST)

Ferrobeton itp.

Właśnie chciałem o tym napisać w dyskusjach haseł, bo sprawa nie jest prosta - ferroconcrete (żelbet, beton zbrojony) w języku potocznym bywa skracany do ferrocrete (widać to w Google'u). Na wookiee polecieli po najmniejszej linii oporu i zrobili z żelbetu i ferrobetonu jedną rzecz, ale np. na enwiki ferrocrete jest wypisany w artykule o fikcyjnych materiałach budowlanych. Zaraz napiszę artykuły o tych materiałach, żeby było wiadomo, o co chodzi. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:39, 1 cze 2007 (CEST)

Słownik

Ponieważ widzę, że głównie Ty zajmujesz się słownikiem, to mam do Ciebie prośbę :) zajrzyj tu (Dyskusja:Zabrakowie) i zrób co zechcesz :P Abe 18:39, 1 cze 2007 (CEST)

Skąd zaczerpnąłeś dzisiejsze tłumaczenia Technik Mocy? signstraznik.png DantE Dyskusja  22:00, 22 sie 2007 (CEST)

Szablony

No fakt, ale ten artykuł wydawał mi się "wookieepedyjny", tzn. taki jednozdaniowy, nie znam tej postaci i sądziłem, że da się o niej napisać więcej niż na Wookiee, mea culpa, jeżeli tak nie jest --Morthal 19:19, 3 cze 2007 (CEST)

Prośba

OK, postaram się, zawsze jak edytuję to właśnie próbuję znaleźć wszystkie kruczki ;] --Morthal 16:44, 4 cze 2007 (CEST)

Ostatnie zmiany

Namów go, żeby oznaczał swoje zmiany jako "drobne" (można w swoim profilu ustawić tak, że domyślnie są oznaczane jako drobne) i ustaw sobie, żeby nie wyświetlało Ci ich w ostatnich zmianach. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:43, 8 cze 2007 (CEST)

Jest też inne rozwiązanie zaznaczamy Odwróć zaznaczenie i z rozwijanej listy wybieramy Grafika, naciskamy pokaż i wszystkie edycje z Grafiki zostają ukryte --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  10:01, 8 cze 2007 (CEST)
hyhy zmienię swoje niecne postępowanie :P -- Borys ru 10:03, 8 cze 2007 (CEST)

Gwiezdna Kuźnia

Powinno oczywiście być wielką, poprawiłem w treści artykułu. Podobny problem był kiedyś z Gwiezdnymi Mapami - pewnie ta sama osoba pisała te arty ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  18:34, 13 cze 2007 (CEST)

Pytanie

Mam pytanie, skoro mam dodać kategorię do grafiki, to co jaką mam dać? Np. przesłałem Darth Bandona i m am dać kategorię Sith? Czy może coś pokręciłem :)?

Scimitar

Chyba niepotrzebnie zostawiłeś przekierowanie Scimitar -> Bombowiec typu Scimitar--GalAn 22:57, 20 cze 2007 (CEST)

Paaerduagowie

Ano tak :) Przeglądałem, ale myślałem, że to "zaraz dokończę" dotyczy zmian redakcyjnych, bo napisałeś "redakcja (aby dało się czytać) - zaraz dokończę". Sorry za pomyłkę i nieuwagę ;) Abe 19:45, 21 cze 2007 (CEST)

cytaty z filmów

pochodzą z wydania VHS (Sory, że na chwilę wrzuciłem to na Twoja stronę, komputer mi się zapętlił:-{).

Mapy

Wiem, że kiedyś ktoś (chyba Borys ru) wrzucał jakieś mapy. Nie pamiętam dokładnie. W każdym razie znalazłem jedną, całkiem fajną (chyba jej nie było), jak Ci pomoże w tłumaczeniu to tym lepiej :) [2] (kliknij, aby powiększyć :P) Abe 00:15, 2 lip 2007 (CEST)

Jedipedia

Hello Sky,

we replaced Empirepedia with Biblioteka Ossus: Jedipedia main page
I would like to ask, if you plan to implement interwiki links?

Serdecznie pozdrawiam
Premia 22:17, 4 lip 2007 (CEST)


HoloPedia

Hi, i have entered the new PL site. --Chavjedi 16:26, 7 lip 2007 (CEST)

Vandar Tokare

Otóż ja tego hasła od podstaw nie tworzyłem, więc to nie moja wina, że jest ściągnięte z Wookie. W najbliższym czasie postaram sie go poprawić. A co do tych moich edycji - wcześniej nie zauważyłem opcji podglądu, wybacz, mój błąd. Na przyszłość będę pamiętał, żeby używać podglądu. Pozdrawiam, Kleepart 11:16, 12 lip 2007 (CEST)

Dzięki za info. :) --Kleepart 17:31, 12 lip 2007 (CEST)

TIE Fighter

Powinieneś usunąć to przeniesienie, ono powinno prowadzić do gry o tej nazwie --Morthal 18:46, 12 sie 2007 (CEST)

Kategorie

Nie da się zmieniać nazw kategorii - trzeba stworzyć nową i poprawić kat. w każdym artykule. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:34, 13 sie 2007 (CEST)

Darthowie i moce z KOTORa

 • OK, postaram się wykopać listę tych mocy i jakoś Ci podrzucić.
 • A przy okazji - istnieje Kategoria:Sithowie (postacie), w której powinni lądować przedstawiciele tego zacnego zawodu :)
 • pozdr. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:22, 16 sie 2007 (CEST)

Artykuł polecany

Szczerze mówiąc, niespecjalnie to śledzę. A kto się tym zazwyczaj zajmował? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:48, 21 sie 2007 (CEST)

Co do mnie

Nie martw się używam tego podglądu, tylko patrzyłem po kolei, co jest nie tak. Zresztą co ci to tak przeszkadza? Wynik końcowy jest ten sam. A z tymi Dark Forces to nie byłbym taki pewny. Fakt, nie czytałem ich, ale na Wookiepedii jest napisane, że to powieść graficzna, czyli tak jakby komiks. Poza tym, skoro to książka, to dlaczego nie ma jej w żadnej chronologii książek?

Sergi van Oli 18:18, 21 sie 2007 (CEST)

Szablon:Legacy

Nie do końca rozumiem... Nadal mam coś z czymś tam zrobić, czy już nie? :) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  18:20, 22 sie 2007 (CEST)

Powitania

Hmm... Wydawało mi się, że dawałem powitania do dyskusji, bo wiem, że daje się do dyskusji, ale jeśli się pomyliłem, to przeprszam Louie1449 01:11, 26 sie 2007 (CEST)

Re:Legacy

Jeśli chodzi o mnie, to teraz zacząłem rok szkolny, więc Ossusowi musze poświęcić nieco mniej czasu ;) . Z Legacy być może zrobię notki o pozostałych Moffach z Rady.--Jaro 16:15, 3 wrz 2007 (CEST)

UPDATE: Wiesz co: zostaw mi może też Marasiah Fel, to coś neicoś skrobnę :D --Jaro 21:50, 3 wrz 2007 (CEST)


statki do słownika

może Ci się to przydać, co do tłumaczeń, to nie wiem skąd je wziąć, ale widziałem, że dodajesz masę tłumaczeń, więc na pewno coś wymyślisz:)

zapis: ||nazwa angielska - tłumaczenie (jeśli jest) - opis||

Accuser - ??? - Imperial||
Adjucator - ??? - Imperial||
Allegiance - ??? - Super||
Antares Six - ??? - fregata eskortowa||
Powyższe są z Mrocznego Imperium signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Avenger - Mściciel - Imperial||
Film signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Black Ice - ??? - ???||
To z przygody do RPG o tym samym tytule, nie wydana w Polsce. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Coral Vanda - ??? - statek wycieczkowy podwodny||
Koralowa Wanda (Trylogia Thrawna) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Death's Hand - ??? - Imperial||
Strzała Śmierci (TT)
Defiance - ??? - Mon Calmari||
Devastator - ??? - Imperial||
Film signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Eclipse - Zaćmienie - Eclipse||
Emancipator - ??? - Imperial||
Mroczne Imperium signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Home One - ??? - Mon Calmarii||
Dom Jeden (film, książki)
Hyprspace Maruder - ??? - statek Lo Khana||
Judicator - ??? - Imperial||
Katana - ??? - Dreadnaught||
Katana signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Kuari Princess - Księżniczka Kuari - liniowiec pasażerski Mon Calmari||
Lady of Minor - ??? - statek pasażerski||
Liberator - ??? - Imperial||
Liberty - ??? - rebeliancki krążownik||
chyba Wolność (film) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Peregrine - ??? - Dreadnaught z floty Katana||
Tułacz (TT), a flota jest "katańska" signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Permondiri Explorer - ??? - jednostka badawcza||
Quamar Messenger - ??? - liniowiec pasażerski||
Queen of Ranroon - Królowa Ranroonu - transportowiec||
Rand Ecliptic - ??? - frachtowiec Imperium||
Rand Ecliptic signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Rebel Star - Gwiazda Rebelii - fregata eskortowa||
Relentlees - ??? - Imperial||
Scardia Voyager - ??? - statek Proroków Ciemnej Strony||
Shannador's Revenge - ??? - Invincible||
chyba Zemsta Shannadora (Han Solo i..) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Silver Speeder - ??? - landspeeder Boby Fetta||
Slave II - ??? - statek Boby Fetta po ucieczce z sarlacca||
Star Runner - ??? - krążownik Kei Moll||
Starlight Intruder - ??? - frachtowiec Salli Zend||
Subjugator - ??? - Victory||
Sunfighter Franchise - ??? - nazwa zamienna Millenium Falcona||
Tantive IV - ??? - wiadomo||
Tantive IV :D signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Tydirium - ??? - prom Lambda||
Tydirium signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)
Zorba's Exprees - ??? - statek kosmiczny Zorby

Darth petter 11:46, 4 wrz 2007 (CEST)

Ale jak to się ma do postulatu nie tłumaczenia imion okrętów? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:08, 6 wrz 2007 (CEST)

ale to jest do Słownika Ossus, a nie do biblioteki. Tam jest właśnie miejsce na tłumaczenie nazw na polski, a w bibliotece artykuły będą oczywiście pod angielską nazwą. Darth petter 10:09, 6 wrz 2007 (CEST)

Re: Kuźnia Gwiazd

Tak właśnie zrobiła. Jak zobaczyłem, to nie mogłem uwierzyć. Zwykle nie czepiam się tłumaczeń, ale to już "lekka" przesada. Co powiesz na świątynię Rakatów (w m. pewnie Rakaci), albo "psi synu z Kath" (w org. pewnie son of a Kath hound)? Pusty śmiech ogarnia. Tiglatpilesar 23:16, 4 wrz 2007 (CEST)

Spoko, nie ma sprawy. Też się wkurzyłem, a naprawdę rzadko mi się to zdarza. Tiglatpilesar 23:42, 4 wrz 2007 (CEST)

Serwer

Zanim zapiszesz, zrób podgląd - wtedy będziesz wiedział, czy serwer łaskawie zgodzi się zapisać.--Jaro 22:47, 5 wrz 2007 (CEST)

Włączając się do dyskusji - w biografii Luke'a robiłem podgląd i pojawiał się czysty tekst. Przy innych jest spokój więc w chwili obecnej jest to typowe tylko dla haseł-GIGANTÓW jak np. "Palpatine" czy "Luke Skywalker". Piett 22:54, 5 wrz 2007 (CEST)

komiksy, a czas

przerobiłem jeden z stworzonych dzisiaj komiksów na czas teraźniejszy i muszę powiedzieć, że większość zdań brzmi bardzo dziwnie. Prawdę mówiąc moim zdaniem o przeszłości powinno się mówić w czasie przeszłym, a nie teraźniejszym. I jestem też ciekaw dlaczego konwencja jest akurat taka, a nie taka jakiej ja używam. I dodatkowo z tego co widziałem, to przeważająca większość komiksów jest w czasie przeszłym i zmienianie tego to ogromna praca. Darth petter 17:11, 6 wrz 2007 (CEST)

Miasto w Chmurach

Mogę się za to zabrać, ale nie gwarantuję, że artykuł bedzie szybko. Zacząłem go co prawda pisać już jakiś czas temu, ale idzie powoli. Niemniej podejmuję się :). Tiglatpilesar 21:33, 6 wrz 2007 (CEST)

RE: Grafiki

Widzisz, wchodzę na oficjalną stronę gry The Force Unleashed, a potem w dział trailer i, kiedy jest ciekawa scena, pauzuję, robię screena, i załatwione. Z kolei to zdjęcie z Felucianami i uczniem tez jest z tamtej storny i zrobiłem je tą samą metodą.--Jaro 17:14, 8 wrz 2007 (CEST)

Jedi

hej. mam pytanko. W jaki sposób wstawiasz w podpisie obok nicku znaczek Jedi?? Darth petter 19:16, 17 wrz 2007 (CEST)

to w dyskusji to zrobiłem tak na siłę:) próbowałem w preferencjach pogrzebać, ale nie wiem dokładnie, co trzeba wpisać w pole "Twój podpis". Byłbym wdzięczny, gdybyś podał mi co Ty masz tam wpisane. Archiwista:Darth_petter/podpis 19:27, 17 wrz 2007 (CEST)

wpisałem coś takiego w to okienko w preferencjach: signjedi.png Darth petter Dyskusja , ale niestety nie pojawia się taki podpis jak u ciebie, tylko taki jak w: Dyskusja:Qymaen jai Sheelal. {{SUBST:Archiwista:Darth petter/podpis}} 19:42, 17 wrz 2007 (CEST)

RE:Routine

Na Wookiee wyraźnie pisze "Tales stories with canon".--Jaro 23:20, 18 wrz 2007 (CEST)

Re: Interwiki

wziąłem sie za te interwiki i zrobiłem wszystkie komiksy z KotORa i ToJa. Ale haseł bez interwików wciąż mamy wiele i przydało by się jakoś po kolei za nie wziąć. Można by zaapelować, że do każdego nowego hasła dopisywać od razu szablon:era i właśnie interwiki. To przynajmniej sprawi, że ilość hasłe do dorobienia pod tym względem nie będzie się powiększała. signjedi.png Darth petter Dyskusja  15:16, 21 wrz 2007 (CEST)

RE: Telos IV

Oki doki , zrozumiałem o co lotto.--Archiwista:Mr.White20:15,23 wrz 2007 (CEST)


Carth Onasi

w dyskusji tego artykułu pytałeś, gdzie można znaleźć informacje o tym bohaterze. Odpowiadam: komiksy KotOR od 13 do 20 (bo na razie więcej nie wyszło:) pooglądaj opisy tych komiksów, to tam chyba coś jest napisane o nim. signjedi.png Darth petter Dyskusja  21:29, 24 wrz 2007 (CEST)

re: naprawa

hej na razie spoko, mam do zrobienia dyskusje z kategorii świat GW, ale usuwam też te hasła, które zostały. u mnie w poza światem GW, tez przegapiłem kilka, i dzisiaj je znalazłem. Jeśli nie będziesz miał co robić, to możesz zacząć dyskusje od początku, czyli Astrografia, bo ja idę od końca. signjedi.png Darth petter Dyskusja  18:28, 7 lis 2007 (CET)

Zgłoszenia

Gdzie mogę (powinienem) zgłaszać błędy? Chodzi mi o błędy, które pojawiły się po zmianie serwera, wcześniej ich nie było, więc są z nią bardzo prawdopodobnie związane? :) I w ogóle to gdzieś wcięło moją stronę użytkownika :P (w historii - błąd bazy) Abe 22:45, 15 lis 2007 (CET)

Re: Linkowanie

Ok, dzięki, przyda się na przyszłość:) Tiglatpilesar 20:11, 18 lis 2007 (CET)

Re: Grafiki

No właśnie tak się zastanawiałem jak to zmieniałem, ale nie miałem pomysłu gdzie to dać. Ale widzę, że miejsce dla niej znalazłeś :) A w ogóle jeśli chodzi o grafiki, to można by utworzyć przy niektórych postaciach (zresztą nie tylko postaciach, ogólnie - do artykułów które mają dużo grafik) coś na wzór wikipedyjskich galerii (bo jak jest dużo zdjęć np. pewnej postaci to wiadomo, że wszystkich się nie da umieścić w haśle). Wtedy żadne zdjęcie by się nie "zmarnowało" ;) Abe 17:08, 19 lis 2007 (CET)

O proszę :D A najśmieszniejsze jest to, że w momencie kiedy dostałem od Ciebie wiadomość (po załadowaniu strony) byłem właśnie w haśle Mynock i zobaczyłem ją :) Tak, o coś takiego mi chodzi ;) Abe 17:26, 19 lis 2007 (CET)

Kanos

Postaram się coś z tym zrobić Bakuś 17:27, 22 lis 2007 (CET)

Coruscant

Czy mógłbyś zrobić przekierowanie z tej części artykułu o Coruscant, traktującej o bitwie w czasie wojen klonów, do artykułu Bitwa o Coruscant?--Vol-Thrane 12:33, 1 gru 2007 (CET)

Carth Onasi

Twoje WEdycji tam leży i kwiczy ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  15:03, 7 gru 2007 (CET)Aktualna moja strona dyskusji tutaj


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!