Dyskusja Archiwisty:Sidious

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj. Miło, że pragniesz wnieść swój wkład w Ossus... Dobrze będzie, jeżeli przeczytasz Biblioteka Ossus:Zalecenia edycyjne oraz Biblioteka Ossus:Nazewnictwo, zanim zaczniesz wprowadzać zbyt daleko idące zmiany. Pozdrawiam, NLoriel 14:34, 22 sie 2006 (CEST)

na razie wprowadzam tylko drobne zmiany , i np: w serii książek x-wingi zauwazyłem ze nie ma odnośnika do karty X-wingi (seria) a taka karta istnieje i co dziwne nikt jej nie opisał , a za to NEJ (seria) jest opisana cała :D

dodaje także autorów książek głównie z NEj i X-wingi, ale zamierzam opisćc wszystkich , zrobiłem sobie taki szablon i wg. niego opisuje wszystkich po kolei , większą edycą textów na razie nie zamierzam się zajmować.

acha i poprawiłem jeden wkurzający bład : w haśle Giwezdne Wojny , przed moją poprawką Wojny były pisane z małego "w" a w niektórych artykuałach, były linki do hasła GW i nie działały przez tą jedną literke :) Sidious

hhhmm po zastanowieniu do tych Gwiedzdne W/wOjny można by się przyczepić , ale ja sądze że to nazwa własna i jest to hasło ogólne (film , gry książki ) i powinno byc pisnae z durzej litery.

Poprawnie po polsku jest pisane małą literą. Wszystko jest wyjasnione na stronach, do których podałem Ci linki. NLoriel 16:05, 22 sie 2006 (CEST)

Jeszcze jedno - nie ma zasady, która by kazała zawsze dodawać apostrofy przy odmienianiu obcojęzycznych imion, nazwisk czy w ogóle jakichkolwiek słów. Możesz bezpiecznie przyjąć, że większości przypadków się nie dodaje. NLoriel 21:44, 22 sie 2006 (CEST)


Źródła

  • Nie podawaj fanowskich źródeł jak piszesz hasło (żadne wikipedi czy wookiepedie). Jako źródło informacji podaje się jedynie oficjalne informacje z oficjalnych miejsc. --Pafawag 22:39, 23 sie 2006 (CEST)
  • no tak ale nie ma jak fani - oni wiedza wszytsko najlepiej i korzystają z oficjalnych źródeł, tak jak i ja , tylko ,że się tym nie chwale :D
  • I własnie na tym polega twój ogromny błąd, fani nie korzystają z oryginalnych źródeł i czesto sami wymyślają historię postaci a potem wpisują to do encyklopedii. Przy okazji. Podpisuj się przy swoich wypowiedziach --Pafawag 00:27, 24 sie 2006 (CEST)
  • no tak , wiem że, lubią zmyślać np: yoda i ten whills , ale ja za pozwoleniem ,wiem troszke więcej, znam się na sw niemal od 12 lat i jestem na bieżąco w pewnych tematach :] , zresztą z wikipedią to różnie bywa , ale na wookiepedia nie ma bata ( z ksiażek , przewodników ,komiksów i albumów też korzystam , leżą przed monitorem i są WYKORZYSTYWANE na tle czytanym :D ) Sidious nie bardzo późno w nocy 00:31
  • No właśnie jest bat bo na wookiepedii zmyślają równo :] --Pafawag 00:35, 24 sie 2006 (CEST)
  • AMERYKANIE - ci dobrzy ludzie , nasi friendsy ? przyjaciele? sojusznicy? o i tu zraniłeś mnie :P , a tak serio , zawsze ufałem wookiepedi, przeciez on też mają moderatorów tej encyklopedii , i zawsze są na bierząca z książkami , i innym stuffem , ale skoro tak mówisz , będe czujny jak ryś polski w puszczy białoruskiej - Sidious 39 minut po godzinie 00

Autorzy

Witaj. Przeredagowałem trochę te notatki o autorach - przyjrzyj się im i zobacz, co zmieniłem. Gdybyś miał jakieś pytania o przyczynę którejś zmiany (a poprawiłem np. wypunktowania na hierarchiczne, czy tez sortowanie w kategoriach), to wal do mnie. NLoriel 08:38, 24 sie 2006 (CEST)

wszystko ładnie , zdjęcia nawet są , tylko że przy Kevinie J. Andersonie , w serii młodzi rycerze jedi oddzieliłem książki przez niego napisane które zostały wydane w polsce od tych niewydanych, w sumie to mogło zostać, bo jeszcze ktoś zacznie szukać i się zawiedzie :D, bo nie znadziej jej nigdzie w polsce - Sidious ,11:36 ,24 sierpnia

Dlatego tytuły materiałów nie wydanych w Polsce podajemy po angielsku :) odpowiedzi kieruj plz na _moją_ stronę dyskusji, wtedy będe wiedział, że odpisałeś. No i możesz podpisywać się wstawiając po prostu trzy lub cztery tyldy - wygodniej, i od razu z linkiem. NLoriel 16:02, 24 sie 2006 (CEST)


Sorka Sidious, leciutko literki pomyliłem (B-A). Błędy ortograficzne już prawie poprawiłem. A tego wydarzenia sam nie wymyśliłem, tylko brałem z pewnego źródła. Nie musisz odrazu mówić, że nie mam wiedzy!!!

Mrozmi 22:25, 25 sie 2006 (CEST)

no sie zdenerwowałem , myslałemze ktoś niezarejestrowany to sobie tak z głowy pisał dla jaj ,albo co :D , ale jak jest poprawione to już spoko Sidous 12:40 26.08.06

infoboxy

nie wrzucaj infoboxów wszędzie gdzie się da, bo np. u Vergere był on już niepotrzebny. Wrzucaj je z rozwagą. --Shedao 13:36, 11 lis 2006 (CET)


Dlaczego ? Infoboxy są ładne i przejrzyste , łatweij jest znaleźć info o pochodzeniu bohatera , palnecie lub przynależności niż szukać w texcie.

Nie wiem czy to jest jakiś argumant ,ale na wookiepedi wszyscy bohaterowie postacie i wogóle większośc rzeczy ma infoboxy i wg. mnie jest to estetyczne i wygodniejsze do przeglądania niż wyłapywanie info z kilku stron opisu.

I jeszce jedno, na ossusie panuje doiść duży nieład , wprowadzenie jakiejś systematyki , czy infoboxów pomaga ją porządkowac i upraszczać , aby każdy artykuł nie był od sasa do lasa

Sidous 14.54 11-11-2006r


O kwestii infoboxów podyskutujemy dziś na czacie... Poza tym, na uwagi zawarte w TWOJEJ dyskusji odpowiadasz w dyskusji tego kogoś, kto coś do Ciebie napisał. Wtedy on dostanie powiadomienie o tym :) --Yako 15:20, 11 lis 2006 (CET)

Podgląd

Używaj, proszę, podglądu artykułu, a nie zapisuj wielokrotnie jeden artykuł. Wypychasz w ten sposób bazę, bo każda zmiana, nawet zmiana jednej literówki jest zapisywana w bazie... Dzięki :)--Yako 22:45, 19 lis 2006 (CET)

zaproszenie

Dyskusja Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu -zapraszam do głosowania w sprawie zmian w sposobie wyboru polecanego artykułu. Każdy głos się liczy. Darth petter 12:33, 10 gru 2006 (CET)

Powrót

Cześć, strasznie dawno Cię nie było! Masz zamiar zostać na stałe, czy raczej nie? Fajnie by było, jakby jednak na stałe, bo chociaż Ossus rozwija się prężnie, to nadal jest zaledwie kilku stałych Archiwistów... --Jaro 15:30, 26 sty 2008 (CET)

Oczywiście ,że zostaje , ale ,że iż ponieważ matura za czas bliski to na razie mam czas tylko na czytanie ossusa i drobne korekty , ale chce pisać gdy tylko będę mieć czas.

--Sidious 25:17, 26 sty 2008 (CET)

To świetnie, ale pozwól, że przypomnę Ci podstawową zasadę kontaktów między nami Archiwistami: odpowiedzi dajemy w dyskusjach pytających. ;) --Jaro 21:00, 26 sty 2008 (CET)

Grafiki

Witaj, do części grafik, dodanych przez Ciebie do Biblioteki, brakuje niezbędnych informacji. Proszę, uzupełnij je. Oto wspomniane grafiki:

Z góry dziękuję --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  15:53, 11 lut 2008 (CET)

Linki do recenzji

Sidious, jeśli dajesz linki do recek, to WSZYSTKIE jakie istnieją (nie dałeś np. linków do recek Legacy z Star Wars Universe) z czterech portali SW. Poza tym proszę o pisanie pełnych nazw, a nie skrótów. (Imperial City Online, a nie ICO itd). --Jedi Nadiru Radena 13:15, 12 lip 2008 (CEST)

Akuratnie nie mam czasa bo wyjeżdżam do Wawy a linki dodawałem pobieżnie , wracam jutro i zajmę się całym Legacy.--Sidious 14:36, 12 lip 2008 (CEST)

Komiksy

To nie miało być wrogim zamiarem wobec Ciebie, więc bez takich szczeniackich odzywek. Ustaliliśmy jakiś czas temu podczas kilku dyskusji że każde nowe hasło o komiksie powinno posiadać streszczenie, które - jeśli ktoś przeczytał komiks - da się zrobić szybko. Bo bez niego to jest linijka tekstu, infobox, grafika i lista postaci - zero informacji merytorycznych. Dlaczego opisujesz komiks skoro nigdy go nie widziałeś na oczy? I skąd możesz wiedzieć, czy informacje z Wookiee z infoboxu są prawidłowe w takim razie? No, tak na chłopski rozum? Naprawdę warto poświecić na hasło kilka minut więcej zamiast bezmyślnie gonić licznik - wszyscy się z tym zgodzili ostatnio, więc nie wiem dlaczego Ty masz problemy. Jeśli odbierasz te działania jako przeciwko Tobie - no cóż, trudno, ale wiedz, że tak nie jest. signstraznik.png Sky Dyskusja  19:32, 24 lis 2008 (CET)

Sorry, ale tym tekstem do Sky'a udowodniłeś, że jest to po prostu nabijanie artykułów. A poza tym, jeśli nie czytałeś tych komiksów, to jest to po prostu tłumaczenie z Wookiee. I nie bierz tego do siebie. ;P Louie1449 19:18, 24 lis 2008 (CET)

Podstawowe dlaczego nie tłumaczymy z Wookiee: tam mogą znajdować się błędy i nie chcemy ich powielać. Mini Dyskusja 20:25, 24 lis 2008 (CET)

Tak naprawdę cała sprawa tkwi w braku streszczeń i zerowej wartości merytorycznej haseł, a nie w korzystaniu z Wookiee, o czym dopowiedziałem przy okazji ;) Ale widocznie jesteś w zbyt gorącej wodzie kąpany, żeby to zauważyć. W każdym razie zachowujesz się jak mała rozpuszczona dziewczynka, która na kilka słów krytyki reaguje płaczem, histerią i potokiem bełkotliwych słów nie mających nic wspólnego z tematem. Na dodatek wyjeżdżasz z jakimiś głupimi tekstami do mojej osoby, a to już wyjątkowo gówniarskie zachowanie. Wróć jak dorośniesz. signstraznik.png Sky Dyskusja  20:53, 24 lis 2008 (CET)

Kolego Sidious‎ uspokój proszę na chwilę swoje nerwy bo taka dyskusja do niczego nie prowadzi, a styl wypowiedzi świadczy wyłącznie o człowieku, zresztą o spokój proszę wszystkie osoby biorące udział w tej dyskusji.

Wracając zaś do sprawy komiksów to problemem nie jest cytowanie czy korzystanie z Wookiee ale zawartość samych haseł komiksowych. Obecnie mamy w bazie kilkadziesiąt takich haseł, które oprócz infoboxu informacji, że jest to któryś tam z kolei komiks serii i listy bohaterów nie zawierają nic. Dla osoby wchodzącej na Ossus takie hasło, powiedzmy to sobie szczerze ma wartość zerową. Jak wiadomo w Polsce komiksy SW to rzadkość i jeśli ktoś zobaczy opis na Ossusie chciałby dowiedzieć się o czym on jest a niestety stąd się nie dowie. Lepiej więc zrobić kilka dobrych haseł niż kilkadziesiąt bezwartościowych. signstraznik.png DantE Dyskusja  21:04, 24 lis 2008 (CET)

DantE, to jest coś, co staram się uświadomić temu człowiekowi. Sidious - nie zniżę się do Twojego żałosnego poziomu i pominę to co napisałeś poprzednio. Pogodziłem się z faktem, że dzięki internetowi niektórzy ludzie nagle stają się niezwykle odważni, wyszczekani i mówią rzeczy, których nie odważyliby się powiedzieć w tzw. "realu". Jeśli jednak chciałbyś powiedzieć jeszcze parę słów o mnie, to zapraszam do Wrocławia, spotkać mnie można na Imperiadach. Życzę szczęścia - z mojej strony koniec. signstraznik.png Sky Dyskusja  21:14, 24 lis 2008 (CET)

Dziś nie mam czasu ale jutro wywalę w kosmos każde hasło o komiksie bez streszczenia, kij ze robiłem je po nocach czasem poświęcając swój czas, nie podoba się to nie będzie i koniec.--Sidious 21:07, 24 lis 2008 (CET)

Od kasowania haseł są Strażnicy więc proszę abyś nic nie robił z tymi hasłami. Są one już na Ossusie a ich skasowanie w żaden sposób nie rozwiąże problemu, jedynym rozwiązaniem jest napisanie ich streszczeń. Kolejne hasła tego rodzaju niestety będą już kasowane. Hasło dotyczące komiksu ma obowiązkowo zawierać jego streszczenie i jest to warunek niezbędny aby spełniało wymagania Ossusa.21:39, 24 lis 2008 (CET)

Nie lubię wtrącać się do dyskusji innych użytkowników, ale zachowujesz się jak małe dziecko. Po pierwsze - to, że nie pozwala się na kopiowanie z Wookiepedii nie oznacza, że jest ona zła. Owszem, zawiera wiele błędów, ale nie chodzi tu o to. Pisząc coś na Ossusie musisz znać źródło, a wszystko co znajdzie się w haśle musi być na jego podstawie. Wookie nie jest źródłem tylko angielską wikią i nie jest ona jakimś autorytetem z którego czerpiemy. To tak jakby jakieś wydawnictwo robiło np. podręcznik szkolny do historii, a jego autor nie miał absolutnego pojęcia o historii i był kompletnym matołem i cały podręcznik napisał w oparciu o inny podręcznik. Poza tym Ossus ma być źródłem informacji. A co ci da informacja, że Empire 39 to 39 numer serii komiksowej Empire, lista bohaterów, okładka i infobox? Czy po przeczytaniu takiego hasła napisanego przez kogoś innego będziesz wiedział o czym jest komiks? Obawiam się, że nie. Poza tym odpowiadając kiepskimi wrzutami na krytykę tylko sprawiasz, że ludzie nie traktują Cię poważnie. Nawet jak się poprawisz, to zawsze wszyscy będą pamiętać. Bo taka jest ludzka natura. Ossus to nie jest konkurs na najwięcej haseł. Ponadto mówisz o stracie czasu, a przecież robiłeś to z własnej woli. Rejestrując się na Ossusie automatycznie zaakceptowałeś pewne warunki i musisz ich przestrzegać. Jeśli coś napiszesz i wyślesz to na serwer Biblioteki to nie jest już to Twoja prywatna własność. Owszem ty to napisałeś, ale jest to teraz "dobro wspólne". Nie wiem, jak to jest, ale mam wrażenie, że sądzisz, że jak napiszesz hasło to wszyscy mają Ci za to dziękować i wychwalać Twoje poświęcenie czasu. Mogę Cię zapewnić, że wiele osób poświęciło kilkanaście razy więcej czasu na Ossusa i wcale nie bulwersowały się tylko dlatego, że ktoś wstawił na "ich" hasło jakiś szablon. W dawnych czasach też napisałem parę haseł, które potem zostały usunięte, ale zamiast się nad sobą użalać, zastanowiłem się "co ci ludzie ode mnie chcą". Nikt nie każe Ci się stąd wynosić, czy coś w tym stylu ani usuwać tych haseł tylko je UZUPEŁNIĆ. Skoro nie jesteś w stanie tego zrozumieć i dalej masz zamiar mieć pretensje do całego świata to rób co uważasz. Po prostu denerwują mnie ludzie, którzy nie umieją przyjąć krytyki. I nie powiem Ci, że to co piszę "nie uderza" w cibie, jak to piszą inni, bo uderza. Ale to nie znaczy, że masz strzelić focha i się stąd zabrać, bo nie jesteś małą dziewczynką... To tyle...--Mariobaryla 21:24, 24 lis 2008 (CET)

Czemu próbujecie mi wmówić że chce sobie nie wiem , nabić jakieś statystyki na "najwięcej artykułów" , to nie jest gra tylko encyklopedia. Poza tym myślałem ze jak zrobię połowę artykułu o danym komiksie to łatwiej będzie go skończyć komuś kto się na tym zna, robię to mniej przyjemną częśc w pracy nad danym artykułem czyli e infoboxy okładki i inne duperele, opis to już kwestia inwencji własnej. Komiksy republic/ kotor / legacy mam i znam , Empire zobaczyłem wczoraj ,że są na czerwono a jest do nich dużo linków więc pomyślałem że fajnie by było coś tam skrobnąć. I proszę, nie wymagam od was dziękowania bo i za co ? że sobie czasem coś tam sklecę ? Tak ja nie mogę kasować artykułów ale Sky mi wjebał 3 rozkazy 66 do artykułów i zapewne zostaną skasowane , nie lubię marnotrawstwa więc jak już coś napisze to zawsze można to poszerzyć /obrobić/ polepszyć a jak wszedłem i to zobaczyłem to cała moja mała bo mała praca idze na marne to mnie szlag trafia. Cfaniaki.--Sidious 22:02, 24 lis 2008 (CET)

ej, ale może bez emocji, co?:P ja doceniam Twoją pracę, a także rozumiem, że możesz się wkurzać, że jest taka a nie inna rekacja, ale chodzi o to, że Wookiee nie jest bezbłędna i tłumacząc to możesz po prostu kopiować błędy i głównie się o to rozchodzi. :) a zamiast się tak denerwować, to możesz po prostu dodać chociaż krótkie streszczenie do tych artykułów i nic się nie zmarnuje, prawda? a skoro znasz Republici/Legacy/KOTOR, to czemu nie wrzucisz tych streszczeń? wtedy naprawdę by się podniosła jakość tych haseł. I naprawdę - to nie jest żaden misterny spisek przeciwko Tobie. :P Pozdrawiam Louie1449 22:26, 24 lis 2008 (CET)

Ja proponuję przede wszystkim wrzucić na luz. Sidious, popatrz co Ty robisz. Wkurzasz się na Sky'a za to, że wstawił 3 szablony SdU do stworzonych przez Ciebie artów. A Ty traktujesz to co najmniej tak jakby Ci zwyzywał rodzinę. Nie bierz tego tak poważnie (zresztą nie wstawił tych szablonów do "pracy życia" tylko malutkich artykułów), poza tym to była słuszna krytyka, a uwierz mi, coś takiego jest naprawdę cenne, bo dzięki temu możesz w przyszłości unikać podobnych błędów. Więc naprawdę zluzuj trochę, nie obrażaj innych archiwistów tym bardziej, że mają rację no i przede wszystkim nie staraj się być takim "internetowym cwaniakiem", bo to wszystko nie świadczy o Tobie dobrze. A do zasad panujących na Ossusie musisz się dostosować, jak takie są postanowienia dotyczące komiksów to trudno, musisz się na nie zgodzić. Każdemu się ta zasada podoba, Ossus jest demokratyczny. Abe 23:13, 24 lis 2008 (CET)

Cover arty

Prośba: gdy podmieniasz cover arty na pełne okładki w infoboxie, to żeby mimo wszystko te cover arty gdzieś w haśle zostały - albo jako osobny obrazek gdzieś niżej po lewej/prawej (raczej po lewej, bo po prawej zwykle sporo miejsca zajmuje infobox), albo ewentualnie w sekcji np. "Galeria". Cover arty są zwykle bardzo ładne więc nie ma sensu żeby walały się potem opuszczone tylko po kategoriach grafik, lepiej żeby też się prezentowały w jakichś hasłach. signstraznik.png Sky Dyskusja  15:59, 24 cze 2009 (CEST)

Opis grafik

Joł joł, w przypadku okładek komiksów w sekcji "źródło" pisz "nie dotyczy" zamiast wymieniać nazwę komiksu (ta w opisie grafiki). Wydaje mi się że pole źródło powinno być normalnie zapełnione w przypadku cover artów - link do owego cover arta na jakiejś stronie albo ostatecznie "Dark Horse Comics". To takie kwestie formalne. Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  04:48, 4 lut 2010 (CET)

Polecane artykuły

Witaj. Przypominam, że w głosowaniu nad propozycjami na polecany artykuł każdy archiwista posiada jeden głos za i jeden głos przeciw. Póki co usunąłem oba Twoje głosy za żebyś mógł zdecydować, który artykuł bardziej Ci się podoba. Pzdr.--signjedi.png Melethron Dyskusja  13:56, 26 sie 2010 (CEST)

Drobne

Interwiki dajemy na samym dole artykułu, pod kategorią. Ponadto, jeśli widzisz w artykule techniczno-kosmetyczne błędy, warto je poprawić, a nie "zrobić swoje, ktoś poprawi resztę". I tak jeśli infoboks jest w jednej linijce, zamiast każdy parametr w nowym wierszu, można by poświęcić te kilkanaście sekund i to poprawić. To samo tyczy się przenoszenia znaków "|" z końca wiersza infoboksa na początek, przed parametr (czyli "|tłumaczenie = ", a nie "tłumaczenie = |"). Niby nic, ale zawsze to wygląda lepiej i przejrzyściej. Po prostu ktoś kiedyś nie zwrócił na to uwagi i zostało. Dlatego, jeśli edytujesz jakiś art, staraj się nie dodawać tylko tego, co masz dodać, ale staraj się poprawić w nim jak najwięcej :) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  22:03, 26 sie 2010 (CEST)

Przenoszenie

Tak, zmiany nazwy strony mogą dokonać tylko Jedi i Strażnicy. Widzę, że lista zapowiedzi pojawiła się już na Bastionie, więc być może ktoś niedługo przeniesie, chociaż nie wiem na ile jest to "oficjalne", bo nie wiemy czy pan Drewnowski mówił "Vector" czy "Wektor" ^^ Chociaż możliwe tłumaczenie jest chyba tylko jedno, poczekamy na jakąś oficjalną zapowiedź "tekstową" czy potwierdzenie. Jeśli uważasz, że jakiś artykuł powinien być przeniesiony użyj szablonu {{DoPrzeniesienia}} lub napisz w dyskusji któregoś z Jedi/Strażników. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  21:31, 11 wrz 2010 (CEST)

Hej, jak już wspomniałem wcześniej w Twojej dyskusji, jeśli hasło jest do przeniesienia, należy wstawić na jego początku szablon {{DoPrzeniesienia|<Nowa nazwa>}}. W ten sposób nie będziesz musiał specjalnie zakładać dyskusji, a zarazem ułatwisz "robotę" przenoszącym, bo wszystkie oznaczone szablonem hasła trafiają do odpowiedniej kategorii ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  19:59, 19 kwi 2011 (CEST)

Daze of Hate

IMO za wcześnie na zgadywanie, jaki będzie polski tytuł tej miniserii... Vector jest raczej oczywisty, natomiast Daze of Hate można przetłumaczyć nie tylko na Szał nienawiści. Nie mówię, że tak właśnie nie będzie, bo pan Drewnowski raczej nie kombinuje z tłumaczeniami tytułów, ale jednak... poczekamy, zobaczymy. Pozdro. --Jaro 00:39, 15 wrz 2010 (CEST)

To zmienia postać rzeczy. Już się za to biorę. ;) --Jaro 09:29, 15 wrz 2010 (CEST)
A wiesz może, jak przetłumaczyli Knights of Suffering? Rycerze cierpienia? --Jaro 09:45, 15 wrz 2010 (CEST)

Źródła

Witaj. Zauważyłem, że dodałeś źródła do hasła o Crionie. Musiałem niestety je usunąć bo nikt nie zamieścił w nim do tej pory informacji z serii Jedi: The Dark Side. W liście źródeł powinny znajdować się tylko te, z których dana postać, bitwa itp. została opisana. Proszę pamiętaj o tym :) Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:17, 24 lip 2011 (CEST)

Niestety nie wiem jak było u początków Biblioteki Ossus, jednakoż teraz jest inaczej. Od długiego czasu pilnujemy by w hasłach były dodawane jedynie te źródła, z których coś jest opisane. Mimo że ktoś lub coś wystąpi w innym źródle, a nie zostanie z niego opisane, nie jest dodawane do listy. Taka jest teraźniejsza polityka :) Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:11, 25 lip 2011 (CEST)