Dyskusja:Lekku

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Skoro lekku jest określane również mianem "głowoogony", to czy do ras, posiadających ten organ, nie należy dodać Nautolan? Oni posiadają aż czternaście głowoogonów, pełniących bardzo ważną funkcę. Chyba trzeba by to zawrzeć w tym artykule... Bartosz Bednarek 17:14, 30 wrz 2012 (CEST)

Jeżeli tylko w jakimś źródle jest podane, że to co znajdowało się na głowie Nautolan, także nazywa się lekku, to owszem, info o tym można zawrzeć w artykule. signjedi.png Theed Dyskusja  16:47, 1 paź 2012 (CEST)

Cóż, właściwie, to nie. W Jedi: Aayla Secura tytułowa bohaterka mówi o Kicie Fisto: "Jako jeden z niewielu rozumie lekku, a nie jest Twi'lekiem." Tu właśnie pojawiły się moje wątpliwości. Z tego zdania wynika, że głowoogony Nautolan to nie lekku, ale również montrale Togrutan są czymś innym. Narząd o tej nazwie posiadają wyłącznie Twi'lekowie (tak wnioskuję z przytoczonego cytatu). Skoro więc mamy osobny artykuł o narządzie Togrutan, to wegług mnie wystarczy usunąć z artykułu, o którym dyskutujemy, informacje o Togrutanach i zostawić tylko te o Twi'lekach. Bartosz Bednarek 17:45, 1 paź 2012 (CEST)

Moim zdaniem można zostawić akapit czy coś o podobnych narządach u Togrutan, Nautolan, Chagrian itp., w ramach ciekawostki. signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:08, 1 paź 2012 (CEST)

Nie jest to zły pomysł, ale faktycznie trzebaby to zawrzeć w ciekawostkach. We właściwej części artykułu powinny się znaleźć informacje wyłącznie o Twi'lekach. Ktoś się tym zajmie? Ja nie mam właściwych źródeł. Bartosz Bednarek 20:51, 1 paź 2012 (CEST)