Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Baza droidów na Agamarze

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu i wypowiedz się w dyskusji.

Agamar CIS base.jpeg
Baza droidów na Agamarze
Lokalizacja: Agamar
Funkcja: Schronienie dla przetrwałych droidów
Przynależność: Konfederacja Niezależnych Systemów


Baza droidów na Agamarze było miejscem służącym jako schronienie dla tamtejszych droidów, które przetrwały bitwę o Agamar.

Historia

W czasach wojen klonów, w trakcie bitwy o Agamar na powierzchni planety rozbił się jeden ze statków zaopatrzeniowych Separatystów. Wkrótce zamieszkały w nim porzucone na planecie droidy bojowe B1, pod dowództwem super droida taktycznego, Kalaniego. Ukrywali się tam przez wiele lat. Dzięki inteligencji droidów taktycznych, Kalani przewidział zakończenie wojny i udało mu się przechytrzyć plany Separatystów, unikając dezaktywacji w chwili wydania rozkazu 66. W hangarze rozbitego statku udało im się zebrać dość sporawą kolekcję bomb protonowych.

W roku 2 BBY, stało się to powodem przybycia na powierzchnię kilku rebeliantów: Ezry Bridgera, Kanana Jarrusa, Zeba Orreliosa, Rexa oraz droida astromechanicznego Choppera. Zostali oni złapani przez miejscowe droidy i zmuszeni do symulacji bitwy, która miała według Kalaniego rozstrzygnąć wyniki wojen klonów. Rebeliantom udało im się wygrać, lecz wkrótce później na planecie pojawiło się także Imperium Galaktyczne. Postanowili zjednoczyć siły i razem stawić czoła przeciwnikom. Zdołali zniszczyć kilka AT-DP i AT-AT, po czym odlecieli zebranymi w hangarze promami transportowymi typu Sheathipede. Od tamtej chwili baza została opuszczona.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!