Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Więzienie w Sundari

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wiezeinie w Sundari.jpg
Więzienie w Sundari
Lokalizacja: Mandalora
Przynależność: Nowi Mandalorianie


Więienie w Sundari było obiektem penitencjarnym znajdującym się na Mandalorze, w Sundari, mieście stanowiącym stolice frakcji Nowych Mandalorian.

Wygląd

Znajdowało się ono w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu królewskiego, poniżej niego. Na straży stały oddziały mandalorianskiej policji. Cele były pozbawione jakiegokolwiek wyposażenia poza prostą prycza do spania, pozbawione były krat czy tez barier energetycznych, skazańców od zewnątrz oddzielały jedynie przezroczyste szyby - oczywiście odpowiednio wytrzymałe. Istniała tam także conjamniej jedna specjalna cela, poddźwigana wysoko ponad poziom podłogi. W pomieszczeniu z tą celą znajdowały się także automatyczne działka śledzące ruchy wszystkich wewnątrz i w razie konieczności strzelające do nich promieniami ogłuszającymi bądź zwykłymi, w zależności od ustawienia. Więźniowie nosili pomarańczowe kombinezony z brązowymi wstawkami oraz białymi oznaczeniami wypisanymi mandaloriańskim alfabetem na przodach tychże.

Historia

Specjalna cela.
W nieokreślonym momencie wojen klonów pełniący rolę ministra Almec uwięził w tym więzieniu księżną Satine Kryze, chcąc zmusić ją do podpisania zeznania w którym przyznaje się do zdrady. Przewieziono tam także czwórkę kadetów których Ahsoka Tano "aresztowała" i wydala Almecowi, chcąc w ten sposób poznać miejsce przebywania Satine.

Choć pierwotny plan Ahsoki, Amisa, Lagos, Soniee i Korkieego się nie powiódł to udało im się w końcu uwolnić Satine i samych siebie oraz pokonać przeciwników. Satine wróciła do pełnienia roli księżnej, kadeci do Akademii, natomiast Almec z powodu swej zdrady pozostał w więzieniu, jako więzień.

Po tym jak Straż Śmierci przy współpracy Darth Maula i Savage'a Opressa przejęła kontrolę nad Sundari, wtrącili oni do więzienia Satine i jej gwardzistów. Księżna znalazła się w celi sąsiadującej z tą w której zamknięty siedział Almec. Niedługo później w więzieniu zamknięto także Darth Maula i Savage'a Opressa, dla tych użytkowników Mocy przezroczyste ściany nie stanowiły jednak przeszkody i Opress bez problemu zniszczył je, dzięki czemu wydostali się ze swojej celi a niedługo później, wraz z Almeciem z którym zawiązali sojusz, opuścili kompleks więzienny.

Jakiś czas później Satine została odbita z wiezienia przez Bo-Katan i Korkiego, zaraz jednak wylądowała tam z powrotem, jej ucieczka była bowiem częścią planu Maula mającego sprowadzić na planetę Obi-Wana Kenobiego. Niedługo później Satine ponownie została uwolniona z więzienia, tym razem właśnie przez przybyłego na planetę Kenobiego.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!