Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Trapper

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Trapper.jpg
Trapper
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Trapper to żołnierz-klon służący w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Początkowo został przydzielony pod rozkazy komandora Pondsa, a następnie dołączył do 212. Batalionu Szturmowego.

Biografia

Młodość

Trapper został stworzony w 32 BBY na Kamino jako klon mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Po odpowiednim przeszkoleniu dołączył do Wielkiej Armii Republiki w stopniu szeregowca.

Bitwa o Malatare

"Trapper, Ponds, Hawkeye, za mną!"
Mace Windu organizujący zwiad.[1]
Walka z Zillo.

W początkowym okresie wojen klonów Trapper wraz ze swoją jednostką udał się na Malastare, aby bronić planety przed siłami Separatystów. Najprawdopodobniej podczas pierwszej fazy bitwy Trapper odpierał atak droidów. Po użyciu przez Republikę bomby elektro-protonowej doszło do zawału ziemi, w wyniku czego maszyny kroczące WAR wpadły do wielkiego krateru. Trapper był członkiem oddziału ratunkowego. Po odnalezieniu pilotów AT-TE Trapper udał się wraz z Mace'em Windu, komandorem Pondsem i Hawkeye'em na zwiad. W pewnym momencie cała czwórka zorientowała się, że chodzi po ogromnym stworzeniu. Kiedy bestia na nich spojrzała, żołnierze otworzyli ogień. Następnie, na rozkaz Windu, rzucili się do ucieczki. W pewnym momencie Zillo nadepnął Hawkeye, zabijając go na miejscu. Chwilę później Trapper wraz z Windu i Pondsem został ewakuowany z krateru.

Druga bitwa o Geonosis

Trapper i Kenobi we wraku kanonierki.
"Waxer? Boil? Dobrze, że was widzę. Trapper i ja przeżyliśmy jako jedyni."
Obi-Wan Kenobi do Waxera i Boila.[2]

Podczas ponownego oblężenia Geonosis Trapper został przydzielony do 212. batalionu szturmowego, pod dowództwem komandora Codiego. W czasie szturmu leciał w tej samej kanonierce, co Obi-Wan Kenobi. W wyniku ostrzału artylerii wroga ich kanonierka została trafiona i rozbiła się w pobliżu planowanej strefy lądowania. Po zajęciu pozycji i utworzeniu linii obronnej, komandor Cody wysłał Boila i Waxera, aby sprawdzili, czy ktoś w kanonierce ocalał. Po otworzeniu drzwi żołnierze znaleźli rannych Obi-Wana Kenobiego i Trappera. Po odeskortowaniu ich do strefy lądowania poturbowani zostali opatrzeni.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!