Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CC-0411

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Ponds.jpg
CC-0411 "Ponds"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY[1]
Data i miejsce śmierci: 21 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne, później ściął
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CC-0411 to klon w stopniu komandora. Przyjął imię "Ponds" i był żołnierzem służącym pod rozkazami Mace'a Windu, z którym brał udział w bitwie o Ryloth.

Biografia

Bitwa o Ryloth

Republikańskie krążowniki podchodziły do lądowania, gdy nagle działa przeciw pancerne Separatystów zaczęły ostrzeliwać okręty. Wtedy Ponds ostrzegł generała Windu przed tym zagrożeniem. Obi-Wan Kenobi ruszył zniszczyć działa, a statki wróciły na orbitę. Po zniszczeniu artylerii Separatystów okręty wylądowały.

Później z Mace'em Windu ruszył całym konwojem AT-TE na stolicę Ryloth. Po kilku godzinach jazdy natrafili na kanion i czołgi AAT. Czołgi Separatystów niszczyły machiny jedna po drugiej. Wtedy Mace i Ponds użyli AT-RT. Małe łaziki bez problemu unikały pocisków i ze skutecznością niszczyły AAT. Po pozbyciu się problemu Ponds ruszył dalej na stolicę, a Mace Windu zaczął poszukiwania dowódcy tutejszego Ruchu Oporu. Gdy go odnalazł, zaatakował stolicę wraz z oddziałem twi'leckich partyzantów. Gdy już zniszczyli wszystkie droidy i pojmali Wata Tambora, Ponds dotarł na miejsce i zabezpieczył stolicę Ryloth.

Bestia Zilo

Ponds na Malastare

Ponds uczestniczył w bitwie o Malastare. Kiedy mistrz Windu przebywał w pałacu Nakhi Urusa, Ponds najprawdopodobniej odpierał atak droidów, tak jak kapitan Rex. Po zrzuceniu bomby elektro-protonowej na polu bitwy zaczęła zapadać się ziemia. Część oddziałów klonów wpadła do powstałego leja. Ponds wyruszył wraz z mistrzem Windu i oddziałem klonów na misję ratunkową. Po odnalezieniu zaginionych komandor, mistrz Jedi oraz Hawkeye i Trapper wyruszyli na zwiad. Nagle podłoże pod ich nogami poruszyło się. Okazało się, że na dnie leja spoczywała bestia Zillo. Ponds wraz z podwładnymi otworzył ogień. Niestety, bestia była odporna na strzały klonów. Windu i żołnierze rzucili się do ucieczki. Zillo za pomocą swojego ogona zabił jednego z klonów. Nie wiadomo, czy był to Hawkeye czy Trapper. Dzięki interwencji Anakina Skywalkera, Ponds, Windu i ocalały szeregowiec wsiedli do kanonierki, która zawiozła ich na powierzchnię planety.

Śmiertelna pułapka

Ponds znajdował się na pokładzie Gwiezdnego Niszczyciela typu Venator o nazwie Endurance. Na pokład przybyła fregata z kadetami, skierowanymi na szkolenie. Wśród nich był młody Boba Fett, który zamierzał zemścić się na mistrzu Windu za zamordowanie Jango. Kiedy ładunek wybuchowy w kajucie Jedi zawiódł, Boba zniszczył reaktory statku. Większość załogi uciekła, jednak głównodowodzący okrętem, admirał Kilian, został na mostku wraz z Pondsem i kilkoma innymi klonami. Kiedy rozbili się na Vanqorze, na pokład wdarli się łowcy nagród: Aurra Sing, Bossk oraz Castas. Zamordowali oni część klonów i porwali admirała Kiliana, Pondsa i podległego mu klona. Chcąc zmusić Windu do spotkania, Aurra nawiązała łączność ze Świątynią Jedi. Na dowód swojej stanowczości zastrzeliła komandora Pondsa. Jego ciało zostało wyrzucone w przestrzeń kosmiczną.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!