Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi 5: The Saga of Nomi Sunrider, Part 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojkotor5.jpg
Tales of the Jedi 5: The Saga of Nomi Sunrider, Part 3
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki David Roach
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 lutego 1994
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 5/5
Liczba stron 26
Cena $2,50$
Czas akcji 3999 BBY


Tales of the Jedi 5: The Saga of Nomi Sunrider, Part 3 to piąty i ostatni zeszyt serii komiksów Tales of the Jedi: Knights of the Old Republic. Wydany został przez Dark Horse Comics 1 lutego 1994.

Streszczenie

Na prywatnym księżycu Boggi Vo Dasha pirat Finhead Stonebone zgodził się pojmać mistrza Thona. Dostał więc od Hutta ludzi i wyruszył w drogę.

Tymczasem na Ambrii mistrz Thon zabrał Nomi Sunrider i jej córkę Vimę w podróż po planecie. Podczas jednego z postojów pokazał kobiecie holokron mistrza Ood Bnara. Zobaczyła w nim walki jakie były toczone między Jedi i Sithami. Dowiedziała się także, że jest silna Mocą i powinna zostać Jedi.

W tym samym czasie na planetę udały się lądowniki pełne ludzi Boggi. Wojownicy zaatakowali domostwo Thona, z którego w ostatniej chwili uciekł A-3DO i schował się za skałą. Mistrz Thon przystąpił do walki i zachęcił do tego Nomi, ale kobieta postanowiła schować się za skałami razem z droidem. Jednak mistrz zamiast walczyć poddał się dobrowolnie napastnikom. Widząc to Nomi użyła swej niezwykłej umiejętności i skierowała wojowników przeciwko sobie. Następnie wzięła miecz świetlny i ruszyła do ataku. Szybko rozprawiała się z kolejnymi napastnikami. Niedobitki uciekli z pola walki. Wieczorem Nomi usiadła wraz z Thonem i córką do kolacji. Mistrz powiedział, że w przyszłości będzie wielką Jedi...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria okładek


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!