Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 3: Descent to the Dark Side

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojdlots3.jpg
Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 3: Descent to the Dark Side
Scenariusz
Rysunki Christian Gossett
Wydanie USA Dark Horse Comics
13 grudnia 1994
Okładka Hugh Fleming
Liczba zeszytów 3/6
Liczba stron 26
Cena $2,50
Czas akcji 3997 BBY


Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 3: Descent to the Dark Side to trzeci zeszyt serii komiksów Dark Lords of the Sith. Został wydany przez Dark Horse Comics 13 grudnia 1994.

Streszczenie

Na planecie Deneba odbywa się konklawe, na którym pojawiają się niemal wszyscy Jedi z całej galaktyki. Ulic Qel-Droma i Nomi Sunrider opowiadają, co wydarzyło się w układzie Cesarzowej Tety.

W tym samym czasie Exar Kun ląduje na Korribanie. Zostaje tam zaatakowany przez ożywione szkielety. Chroni się przed nimi w jednym z grobowców. Spotyka tam ducha Freedona Nadda, który zachęca go do przejścia na ciemna stronę.

Na Denebie Ulic przemawia do tłumu rycerzy i ich mistrzów. Przedstawia swój pomysł zniszczenia Krathów od środka. Pomysł ten budzi wiele kontrowersji. Jeden z mistrzów Jedi Shayoto opowiada o wydarzeniach z przeszłości, które zostały spowodowane przez Sithów i ostrzega Ulica przed nimi.

W tym samym czasie na Korribanie Exar próbuje uwolnić się spod wpływu Nadda. Duch mrocznego lorda nie daje jednak za wygrana. Zasypuje on Kuna lawiną głazów i daje ultimatum. Jeśli Exar przejdzie na ciemną stronę, to zostanie uleczony, w przeciwnym wypadku umrze w tym grobowcu. Kun woła przy pomocy Mocy swego mistrza. Voodo-Siosk Baas leci właśnie w stronę Daneby. Rozpoczyna medytację, by pomóc swemu upadłemu uczniowi, jednak zostaje pokonany umysłowo przez Nadda. Exar nie widząc dla siebie żadnej nadziei przyjmuje propozycję Nadda i staje się mrocznym lordem, co obiega echem całą galaktykę.

Tymczasem na Denebę zostają zrzucone w kapsułach droidy. Rozpoczyna się bitwa. Rycerze Jedi walczą z wielką armią nieznanego wroga. W pewnym momencie mistrz Arca Jeth ratuje Ulica przed pewną śmiercią. Sekundę później sam ginie z ręki jednego z droidów.

Na Korribanie Nadd prowadzi Kuna do wnętrza jednego z grobowców. Tam poddaje swego ucznia próbie. Zabiera mu miecz świetlny i karze walczyć z bestiami. Exar uwalnia swój gniew staczając się jeszcze bardziej w obcięcia ciemnej strony. Nadd rozkazuje mu udać się na Yavin 4, gdzie znajduje się grobowiec Nagi Sadowa.

Zrozpaczony Ulic mimo błagań Nomi i Caya postanawia udać się na Koros Major i zniszczyć organizację Krathów od środka. Sukces ma być upamiętnieniem śmierci jego mistrza Arcy.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!