Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi: The Freedon Nadd Uprising 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tojfnu1.jpg
Tales of the Jedi: The Freedon Nadd Uprising 1
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki Tony Akins
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 sierpnia 1994
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 1/2
Liczba stron 24
Cena $2,50
Czas akcji 3998 BBY


Tales of the Jedi: The Freedon Nadd Uprising 1 to pierwszy zeszyt serii komiksów The Freedon Nadd Uprising. Został wydany przez Dark Horse Comics 1 sierpnia 1994.

Streszczenie

Na planetę Onderon przybył Tott Doneeta i Oss Wilum. W tym samym czasie odbywała się ceremonia pogrzebowa królowej Amanoi połączona z przewiezieniem jej trumny i sarkofagu Freedona Nadda na księżyc Dxun. Niespodziewanie jednak pochód przerwał atak Naddystów. Rozpoczęła się walka, podczas której przechwycone zostały obie trumny i zabrane do podziemi planety. Jednocześnie okazało się, że żyje uznawany za zmarłego król Ommin. Został on odwiedzony przez księżniczkę Galie i mistrza Arce Jetha. Gdy Jedi rozpoczął rozmowę z królem ukazał się duch Freedona Nadda i dodał sił królowi, który zaatakował mistrza Jetha, który mimo poświęcenia jego uczniów został pojmany.

W tym samym czasie na planetę Ossus przybyła Nomi Sunrider w towarzystwie swej córki Vimy i mistrza Thona. Tam poznała mistrza Vodo-Siosk Baasa, który następnie pokazał jej jak skonstruować swój własny miecz świetlny. Do tego celu użyła kryształu adegańskiego, w którego obronie zginął jej mąż. Niedługo później dowiedziała się, że wraz z Dace Diathem, Shoaneb Culu, Qrrrl Toqem i Kithem Karkiem wyruszy na Onderon, by wspomóc przebywających tam Jed.

W tym samym czasie na Coruscant Alema i Satal Keto odwiedzili jedno z muzeów poświęconych Sithom. Ukradli z gabloty starą księgę i wrócili do mieszkania. Tam spostrzegli, że jest napisana w niezrozumiałym dla nich języku. Jednocześnie dowiedzieli się o pojawieniu się Sithów na Onderonie i postanowili się tam udać.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!