Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


O-MR1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Omiri profile.png
0-MR1
Data zniszczenia 34 ABY, Taul
Producent Arakyd Industries
Model RA-7
Typ Droid protokolarny
Płeć Męska
Kolor sensorów Czarno-żółte
Kolor obudowy Srebrna
Przynależność Najwyższy PorządekO-MR1, zwany też Omri, był droidem protokolarnym RA-7 pracującym dla Najwyższego Porządku. Uległ zniszczeniu na planecie Taul, a jego czerwoną rękę przejął C-3PO, aby upamiętnić poświęcenie Omriego.

Historia

Około roku 34 ABY Omri posiadał dane na temat miejsca przetrzymywania przez Najwyższy Porządek Giala Ackbara, kiedy to został przejęty przez oddział Ruchu Oporu i zabrany na ich statek. Niedługo potem jednak pojazd rozbił się na planecie Taul, zaś w katastrofie zginęli wszyscy członkowie załogi kapitana Hoffa oprócz grupy droidów dowodzonej przez C-3PO oraz samego Omriego, który, chcąc wydostać się z planety, zgodził się współpracować z pozostałymi. Następnie cała grupa skierowała się w ku wykrytemu przez C-3PO nadajnikowi rozbitego myśliwca Najwyższego Porządku znajdującego się w pobliżu. Po drodze tracili kolejnych członków grupy walcząc z przyprawowymi pająkami oraz innymi przedstawicielami miejscowej fauny, aż ostatecznie do nadajnika dostali się tylko O-MR1 oraz C-3PO, który podczas tych zmagań stracił rękę. Nim jednak zdołali aktywować nadajnik, z nieba zaczął padać deszcz żrący, co zmusiło ich do ukrycia się. Omri, świadomy, iż ich kryjówka nie wytrzyma długo, przekazał C-3PO dane dotyczące Ackbara, a następie sam skierował się do nadajnikowi i aktywował go. Opad najpierw zmył z droida warstwę farby, odsłaniając czerwony podkład, następnie zaś całkowicie niszczył Omriego. Czerwoną rękę swojego wybawcy, C-3PO zabrał ze sobą, gdy z pomocą przyleciał Poe Dameron i zastąpił nią tę, którą stracił wcześniej.

Pojawienia niekanoniczne

W jednej z dodatkowych misji w grze LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy Omri, razem z kapitan Phasmą i FN-2199, zaatakowali myśliwcami TIE statek Ruchu Oporu, na którym znajdowały się plany bazy Ruchu Oporu, D'Qarze. Po rozprawieniu się z żołnierzami wroga, Nines włamał się na mostek statku i wyeliminował kapitana. W tym momencie Omri dostrzegł C-3PO i powiadomił o tym Phasmę. Nines odebrał See-Threepio dane, zaś kobieta rozkazała go pojmać. W tym samym momencie statek zaczął pikować w stronę planety. FN-2199 i kapitan Phasma uciekli kapsułą ratunkową, ale zostawili na statku Omriego.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!