Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Misja w układzie Anthan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.  
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: poszczególne elementy przebiegu misji + rozbudować przyczyny i skutki.

Misja w ukladzie Anthan.png
Misja w układzie Anthan
Konflikt: Galaktyczna wojna domowa[1]
Data: 0 ABY[1]
Miejsce: Układ Anthan[2]
Przyczyny: Polecenie zniszczenia Plazmowych Diabłów wydane przez Cassia Tagge'a.[1]
Skutki:
Uczestnicy:
Misja w układzie Anthan była zadaniem jakie wielki generał Cassio Tagge powierzył rodzeństwu Aiolin i Moritowi Astarte mającym na celu odnalezienie i zniszczenie bazy rebeliantów z eskadry Plazmowych Diabłów. Przebieg operacji rozegrał się w obrębie układu Anthan w roku 0 ABY, w czasie galaktycznej wojny domowej.

Historia

Przyczyny

Rebeliancka eskadra zwana Plazmowymi Diabłami przeprowadziła kilka ataków na imperialnych za każdym razem doszczętnie ich rozbijając. Wielki generał Cassio Tagge kazał ich zniszczyć, by całkowicie przypieczętować dominację Imperium w układzie. Dowódca zdecydował się powierzyć to zadanie bliźniętom Astarte.

Przebieg

Przypadkowo, informacja o lokalizacji rebeliantów dotarła do Dartha Vadera, który na pokładzie krążownika typu Arquitens wyruszył na Anthan 1. Po dotarciu na miejsce omówił plan ataku z inspektorem Thanothem. Ponieważ księżyc znajdował się w gazowej atmosferze Anthana Prime dyskretne podejście tam nie było łatwe, zwłaszcza w większej liczbie. Mroczny Lord Sithów nakazał inspektorowi, by na sygnał zbombardował zachodnie tunele, a sam postanowił się zająć wschodnimi przejściami. Po rozpoczęciu imperialnego ostrzału rebeliancki dowódca został poinformowany, że jakiś Arquitens ostrzeliwał zachodnie przejścia. Nakazał wdrożyć zmodyfikowany plan K-1-0 i zostawić wszystko co nie było niezbędne, by zdążyć nim wschodnie przejście zostałoby zamknięte. Rozkazał się rozproszyć pilotom i poinformował dowódcę drużyny, iż punkty zborne zostaną potwierdzone po uzyskaniu pewności, że łączność jest bezpieczna. Jako pierwszy z bazy rebeliantów wyruszył Y-wing. Przy wylocie z tunelu czaił się Vader, który rzucił w rebeliancki myśliwiec swój miecz świetlny. Ostatecznie Imperium całkowicie rozgromiło siły Sojuszu kryjące się na Anthanie 1.

Skutki

Po zakończeniu walk Vader zaniósł hełmy pilotów Rebelii przed oblicze wielkiego generała Tagge'a i poinformował go, że Plazmowe Diabły zostały zniszczone.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!