Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mandalliańscy Giganci

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mandalliański Gigant atakujący młodego Gotala.

Mandalliańscy Giganci to rasa pochodząca z Mandalli, której przedstawiciele często byli spotykani w szeregach Mandalorian.

Wygląd

Mandalliańscy Giganci byli wyżsi i potężniej zbudowani niż przeciętny człowiek, ich łuskowate ciało miało kolor zielony. Uwagę zwracały ich duże, spiczaste uszy a także para wystających kłów. Mandallianie od dziecka byli trenowani w swych sztukach walki.

Historia

Mandalliańscy Giganci mieszkali na Mandalli, jednej z planet układu Mandalory. Jakiś czas po tym jak w okolicach roku 7000 BBY Taungowie osiedlili się i zdominowali sąsiednią Mandalorę, przeprowadzili oni atak skierowany przeciwko Mandallianom. Ci jednak, jako jedna z niewielu ras w galaktyce, zdołali ich odeprzeć. Będący pod wrażeniem tego wyczynu Mandalorianie nie dążyli do eliminacji całej rasy, jak w wielu innych przypadkach, zamiast tego pozwolili Mandallianom dołączać do swych szeregów.

W 3963 BBY jeden Mandallianin walczył na Świecie Jervo w walkach gladiatorów, zmierzył się tam i przegrał z Zayne'em Carrickiem i Goetharem Kleejem. Innych Gigantów można było także spotkać na froncie, walczących po stronie Mandalorian w trwających wojnach mandaloriańskich.

Znanym z imienia Mandalliańskim Gigantem był Feskitt Bobb, Mandalorianin usunięty przez Fenna Shysę z programu szkolenia sił policyjnych na Mandalorze. Pracując jako łowca nagród wsławił się między innymi pojmaniem seryjnej morderczyni, Vydel Dir'Nul. Około 0 BBY jeden z przedstawicieli tej rasy pracował jako ochroniarz w kasynie Crimson na Kole, gdzie zaatakował przybyłego tam akurat Chewbaccę, Wookiee zdołał go jednak pokonać.

W 40 ABY co najmniej jeden Mandalliański Gigant stawił się na zebranie klanów w hali, MandalMotors zwołane przez Bobę Fetta.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!