Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Koska Reeves

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Koska Reeves.png
Koska Reeves
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Czarna
Przynależność: Mandalorianie
Koska Reeves była Mandalorianką, która około 9 ABY wraz z Axem Wovesem towarzyszyła Bo-Katan Kryze podczas jej pobytu na Trask.

Biografia

Gdy na Trask przybył Din Djarin poszukujący innych Mandalorian, Koska obserwowała go z ukrycia. Gdy mężczyzna wpadł w tarapaty, schwytany przez Quarrenów, Koska Reeves, Axe Woves i lady Bo-Katan uratowali go i zabili wszystkich na łodzi. Ten jednak, widząc, że cała trójka zdjęła przed nim hełmy, początkowo nie uwierzył, że są Mandalorianami. Wkrótce jednak ponownie pomogli Djarinowi, gdy ten został otoczony przez Quarrenów, chcących się zemścić za wydarzenia na łodzi. Wówczas wszyscy udali się do kantyny, gdzie Bo-Katan powiedziała Dinowi, że może udzielić mu potrzebnych informacji o miejscu pobycia Jedi, jeżeli ten pomoże im w ataku na imperialny transport broni. Następnie wszyscy udali się na rekonesans i wkrótce przystąpili do ataku. bez większych problemów przedostali się do wnętrza statku. Tam szybko cała czwórka pokonała szturmowców i przejęła broń. Wówczas jednak dowódca statku postanowił rozbić statek. Mandalorianie jednak uniemożliwili to i przejęli kontrolę w ostanim momencie. Po tych wydarzeniach Djarin opuścił resztę, gdy tylko dowiedział się, gdzie szukać Jedi.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Postać Koski Reeves została stworzona na potrzeby jedenastego odcinka serialu The Mandalorian. W jej rolę wcieliła się Mercedes Varnado.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!