Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jedi: Mace Windu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jedimacewindu.jpg
Jedi: Mace Windu
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Jedi: Mace Windu
Wydanie polskie Egmont
18 maja 2010
Wydanie USA Dark Horse Comics
26 stycznia 2003
Okładka Jan Duursema
Tłumaczenie Jarosław Grzędowicz
Liczba stron 40
Cena 4,99$ - USA
5,99 PLN - w Star Wars Komiks
Czas akcji 22 BBY


Jedi: Mace Windu to pierwszy zeszyt serii komiksów Jedi. W Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont w Star Wars Komiks 5/2010

Opis

W czasie, gdy rozgrywa się akcja komiksu, Mace Windu ma pięćdziesiąt lat. Ten Mistrz Jedi był Korunem, czyli należał do humanoidalnej rasy Korunnai z planety Haruun Kal. Wielu uważało go za najważniejszego po Yodzie członka Rady Jedi, a jego mądrość i siła obrosły legendą, podobnie jak umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym – Windu cieszył się sławą najlepszego szermierza w zakonie. To on stworzył Vaapad, technikę należącą do najpóźniejszej, siódmej formy walki tą bronią. Trzy miesiące po rozpoczęciu wojen klonów wielu Jedi wciąż ma wątpliwości, czy powinni angażować się w walkę, a jeśli tak – to po której stronie. Mace Windu, który przyjął rangę generała, chce zażegnać spory, grożące rozłamem w obrębie zakonu.

Streszczenie

Akcja rozgrywa się 3 miesiące po rozpoczęciu wojen klonów. Na planecie Lianna odbywa się pogrzeb duroskiego mistrza Jedi, Cei Vookto, który poświęcił życie za swoich żołnierzy. Biorą w nim udział między innymi Mace Windu, Yoda, Tholme i Quinlan Vos. Ten ostatni, obecnie działający jako agent wywiadu, melduje iż wielu Jedi odmówiło udziału w wojnie jako generałowie. Czwórka dysydentów - mistrzyni Sian Jeisel, mistrz K'Kruhk oraz Rhad Tarn i Mira jest obecnie zjednoczona pod przywództwem byłego instruktora walki na miecze świetlne, Sory Bulqa i przebywa na księżycu Ruul. Zapada decyzja, by Mace spróbuje namówić ich do ponownego przyłączenia się do Republiki.

Hrabia Dooku wysyła Asajj Ventress, aby zapobiegła spotkaniu, wykorzystując fakt, że Windu był jednym z Jedi odpowiedzialnych za śmierć jej mistrza, Ky Nareca.

Rattatakanka ląduje na Ruul i niemal doprowadza do fiaska negocjacji, jednak Windu pokonuje ją w walce. Po śmierci Miry z rąk Ventress i Rhada Tarna po tym jak obrócił się przeciwko swoim towarzyszom, K'Kruhk oraz Jeisel decydują się wrócić na łono Zakonu.

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskie

Recenzje

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Jedi: Mace Windu.


Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!