Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzic Imperium

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
DziedzicImperium2018.jpg
Dziedzic Imperium
Autor: Timothy Zahn
Tytuł oryginalny: Heir to the Empire
Wydanie polskie: Wydawnictwo Amber
1994
Wydanie oryginalne: Bantam Spectra
Czerwiec 1991
Autor okładki: Tom Jung
Tłumaczenie: Anna i Jan Mickiewicz
ISBN: 83-7169-350-8
ISBN (wydanie oryginalne): 0553073273
Liczba stron: 400
Liczba stron oryginału: 361
Cena: 29,80 PLN
Czas akcji: 9 ABY

Dziedzic Imperium to powieść autorstwa Timothy'ego Zahna, stanowiąca pierwszą część tak zwanej trylogii Thrawna. Opisująca wydarzenia rozgrywające się pięć lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi książka została wydana w USA w czerwcu 1991 roku i była pierwszą pozycją z uniwersum Gwiezdnych wojen, która ukazała się nakładem wydawnictwa Bantam Spectra. Na łamach tej powieści zadebiutowało wiele postaci, które przewijały się później w licznych pozycjach z Expanded Universe, między innymi wielki admirał Thrawn, Mara Jade, Talon Karrde, Borsk Fey'lya czy Gilad Pellaeon. W tej książce po raz pierwszy pojawiła się również nazwa Coruscant, uwzględniona później przez George'a Lucasa podczas prac nad Mrocznym widmem.

Opis

W pięć lat po zwycięstwie Rebeliantów wielki admirał Thrawn zamierza odbudować potęgę Imperium. Tymczasem w stolicy Nowej Republiki ambitny, żądny władzy polityk dokonuje przewrotu. Han i Luke muszą powstrzymać go za wszelką cenę...

Streszczenie

Pierwsza książka Zahna, inauguracja trylogii. Władze nad upadającym Imperium przejmuje Thrawn, najlepszy strateg jakiego kiedykolwiek miało Imperium. Pomaga mu w tym mistrz Jedi Joruus C'baoth. Nowa Republika ponosi dotkliwe straty, a co gorsza - Ackbara posądzono o zdradę i zawieszono w czynnościach admirała. Leię ścigają komandosi Noghri, Luke Skywalker za to postanawia dokończyć swoje szkolenie u mistrza C'baotha. Jego myśliwiec zostaje jednak uszkodzony. Znajduje go po raz pierwszy pojawiający się Talon Karrde, a wraz z nim Mara Jade, uczennica Imperatora, pragnąca śmierci Skywalkera.

Główni bohaterowie

Ciekawostki

  • Pierwsze wydanie tej książki posiadało twardą oprawę. Wznowienia wydawano już w miękkiej.

Galeria

Recenzje


Trylogia Thrawna
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!