Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-9544

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy żołnierza-klona. Zobacz też: inne znaczenia słowa Scythe.
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Scytheclone.jpg
CT-9544
"Scythe"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY[1]
Data i miejsce śmierci: Pomiędzy 22 a 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor oczu: Brązowe[1]
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CT-9544, znany również jako Scythe, był żołnierzem-klonem służącym Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Młodość

Scythe jak każdy z pierwszej partii klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca.

Misja na Ord Cestus

Po drugiej bitwie o Geonosis, Ahsoka Tano i Barrissa Offee dostały misję dostarczenia fregaty medycznej TB-73 na Ord Cestus w celu przejęcia zdrowych żołnierzy i dowiezienia ich jako wsparcie Mace'owi Windu na Dantooine. Załogą fregaty został oddział Trapa do którego należał również Scythe.

Podczas snu, żołnierzy oddziału Trapa opanowały geonosjańskie insekty mózgowe. Wśród opanowanych znalazł się także Scythe. Wkrótce Trap zbudził swój oddział. Scythe kierowany pasożytem zebrał jajeczka z insektami do plecaka i wniósł pozostałe owady na pokład fregaty TB-73. Podczas snu swoich braci, Scythe dostał się do ich kwater i wpuścił pasożyty do ich ciał, podporządkowując sobie ich umysły. Scythe wraz z Edgem i Oxem przejął kontrolę na mostku, zabijając pierwszego i drugiego pilota. Zaraz potem Edge i Ox zostali wysłani do messy, aby zabili padawanki. Jedi były sprytne i ogłuszyły obu napastników, więc Scythe wysłał Trapa oraz Havoca, aby pozbyli się swoich dowódców. Gdy tamci przybyli, padawanki były podejrzliwe jednak klonom udało się oszukać je, twierdząc, że nie byli zarażeni. Havoc został pilnować nieprzytomnych Edge'a i Oxa, a Trap wyruszył z Jedi w celu sprawdzeniu mostka. Klon chciał zabić padawanki strzałem z blastera w plecy, jednak poniósł śmierć z rąk Barrissy.

Wkrótce Scythe i pozostali zarazili insektami wszystkich członków regularnej załogi fregaty. Podczas zakażania ostatniego klona, żołnierze zauważyli padawanki i otworzyli ogień. Jedi jednak uciekły szybem wentylacyjnym.

Gdy Jedi rozdzieliły się, wraz z pozostałymi klonami obezwładnił Barrissę i zaraził ją pasożytem, aby mogła zabić Ahsokę. Tano, natomiast po skontaktowaniu się z mistrzem Skywalkerem, włączyła system chłodzenia, aby zabić insekty, w wyniku czego Scythe został uwolniony od insekta. Po dojściu do siebie, Scythe dalej służył jako żołnierz Wielkiej Armii.

Ciekawostki

  • Scythe to w języku angielskim kosa.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 Databank (pierwszy) Clone troopers w pierwszym Databanku (Link archiwalny z dnia 03.09.2011 na web.archive.org)

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!