Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

CT-9529

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy klona o pseudonimie Havoc. Zobacz też: innego klona o takim pseudonimie lub drużynę o takiej nazwie.
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Havoc.jpg
CT-9529
Havoc
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
CT-9529, pseudonim Havoc, to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biograifa

Młodość

Havoc jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca.

Misja na Ord Cestus

Po drugiej bitwie o Geonosis, Ahsoka Tano i Barrissa Offee dostały misję dostarczenia fregaty medycznej TB-73 na Ord Cestus w celu przejęcia zdrowych klonów i dowiezienia ich jako wsparcie Mace'owi Windu na Dantooine. Załogą fregaty miał zostać oddział Trapa.

Gdy Trap znalazł swój oddział śpiący nieopodal obozu Republiki, Havoc również spał, zbudził go strzał z blastera sierżanta. Na pokładzie fregaty, podczas snu został zarażony geonosjańskim insektem mózgowym, przez swojego brata Scythe'a'a, który wniósł jajeczka insektów na pokład fregaty. Od tej pory był podporządkowany woli Scythe'a. Wraz z nim udał się na mostek i zabił pierwszego i drugiego pilota.

Gdy Edge i Ox zawiedli w zamachu na padawanki, Scythe wysłał Havoca w towarzystwie Trapa, aby zabili Jedi. Gdy przybyli padawanki były wrogo nastawione, więc oszukali je twierdząc, że przyszli, tylko dlatego że usłyszeli strzały. Havoc został pilnować nieprzytomnych Edge'a i Oxa. Później Havoc pomógł zakazić członków regularnej załogi okrętu. Podczas zarażania ostatniego klona, ten zauważył padawanki. Żołnierze otworzyli ogień, jednak Jedi uciekły szybem wentylacyjnym. Klony zaczęły poszukiwać byłych dowódców. W końcu zdołały schwytać i zarazić Barrissę Offee. Gdy Ahsoka, po skontaktowaniu się z mistrzem Skywalkerem, włączyła system chłodzenia, został uwolniony od insekta i wrócił do służby.

Ciekawostki

  • Słowo havoc to, w tłumaczeniu z angielskiego, spustoszenie.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!