Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-9538

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Edge.jpg
CT-9538 "Edge"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Błękitne [2]
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CT-9538 znany również jako Edge to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Młodość

Edge jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca.

Misja na Ord Cestus

Po drugiej bitwie o Geonosis, Ahsoka Tano i Barrissa Offee dostały misję dostarczenia fregaty medycznej TB-73 na Ord Cestus w celu przejęcia zdrowych klonów i dowiezienia ich jako wsparcie Mace'owi Windu na Dantooine. Załogą fregaty miał zostać oddział Trapa.

Gdy Trap przyłapał swój oddział śpiący nieopodal obozu Republiki, Edge również spał, zbudził go strzał z blastera sierżanta. Na pokładzie fregaty, podczas snu został zarażony geonosjańskim insektem mózgowym, przez swojego brata Scythe'a, który wniósł jajeczka insektów na pokład fregaty. Od tej pory był podporządkowany woli Scythe'a. Wraz z nim i Oxem zabił pierwszego i drugiego pilota.

Został wysłany wraz z Oxem, aby zabić padawanki, lecz dzięki refleksowi Jedi zostali oni pokonani i ogłuszeni. Po przebudzeniu brał udział w ogłuszeniu Barrissy i zarażeniu jej wirusem. W tym czasie pozostali zdołali zarazić członków regularnej załogi fregaty. Gdy Ahsoka, po skontaktowaniu się z mistrzem Skywalkerem, włączyła system chłodzenia, został uwolniony od insekta i wrócił do służby.

Ciekawostki

  • Edge miał wytatuowaną nad lewym okiem literę "S" w Aurebeshu. Nie wiadomo, co spowodowało tę decyzję.[2]
  • W WAR był jeszcze jeden klon, mający wytatuowaną literę "S" w tym samym miejscu na twarzy.[3]
  • Oczy CT-9538 miały barwę błękitną, a nie, jak w przypadku pozostałych klonów, brązową. Nie wiadomo, co było tego przyczyną: celowe przebarwienie, czy też rana głowy. Edge jednak nie miał na głowie żadnej blizny.[2]
  • Imię klona oznacza w języku angielskim krawędź.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!