Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sketch

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sketch.jpg
Sketch
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Sketch był żołnierzem–klonem w Wielkiej Armii Republiki, gdzie służył pod rozkazami sierżanta Slicka. Brał udział w bitwie o Christophsis.

Biografia

Młodość

Sketch został stworzony przez Kaminoan i podobnie jak jego bracia, był niemal idealną kopią mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta, z wyjątkiem modyfikacji genetycznych. Po odpowiednim przeszkoleniu został włączony w szeregi WAR i trafił pod rozkazy sierżanta Slicka.

Bitwa o Christophsis

Zasadzka

W piewszym roku wojen klonów oddział Sketcha został wysłany na Christophsis, gdzie trwały walki z Separatystami. Generałowie Jedi Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker opracowali plan zasadzki na oddziały droidów, który przewidywał atak z dwóch wież. Sketch i jego oddział zostali wysłani do południowej. Kiedy klony miały rozpocząć ostrzał, roboty bojowe podzieliły się na trzy grupy, po czym otoczyły i zaatakowały republikańskich żołnierzy. Dzięki pomocy Skywalkera żołnierze dotarli do turbowindy i dostali się na dach wieży. Tam ponownie starli się z droidami, jednak po chwili przybyła kanonierka, pilotowana przez porucznika Hawka. Żołnierze Republiki zostali ewakuowani.

Zdrajca

Sketch podczas rozmowy z Rexem i Codym.

Jakiś czas później do koszar Slicka przyszli komandor Cody i kapitan Rex. Oficerowie oznajmili, że ostatnia klęska była spowodowana działalnością szpiega Separatystów, który działał właśnie w tym oddziale. Kiedy zapytano o alibi Puncha, odpowiedział on, że w momencie, w którym szpieg wysyłał wiadomość, był on w kantynie ze Sketchem. Drugi klon potwierdził słowa brata. Po kilku chwilach Cody zorientował się, że zdrajcą jest Slick. Sierżant zdołał uciec z koszar i wywołać eksplozję w magazynie broni. Sketch i jego towarzysze natychmiast tam pobiegli. Na miejscu zastali Rexa i Cody'ego, którym oznajmili, że Slick uciekł do centrali. Oficerowie rozkazali im zabezpieczyć zgliszcza magazynu i ruszyli w pogoń za zdrajcą. Po kilku chwilach Slick został aresztowany. Następnie Sketch uczestniczył w ostatnich walkach na planecie.

Ciekawostki

Aby nieco odróżnić się od braci, Sketch wytatuował sobie nad lewym okiem literę S w Aurebeshu.[1]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!