Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Viento

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Viento.jpg
Viento
Data i miejsce śmierci: 21 BBY[1]
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Przynależność:
Viento był senatorem Starej Republiki. Podczas wojen klonów potajemnie działał na korzyść Konfederacji Separatystów, dostarczając im wiele cennych informacji.

Biografia

W szesnastym miesiącu wojen klonów skontaktował się z nim Sora Bulq, były Jedi, później mroczny akolita hrabiego Dooku. Nakazał mu zaaranżowanie śmierci Finisa Valoruma, poprzedniego kanclerza Republiki. Do tego celu Viento wynajął Saljé Tashę, anzacką zabójczynię. Tasha wywiązała się z zadania; dopadła Valoruma, gdy odlatywał z Coruscant na pokładzie Star of Iskin. Wyssała jego esencję życiową, po czym wysadziła statek, żeby zatrzeć ślady.

W 21 BBY spróbował wyrwać się spod władzy Dooku i spotkała go za to kara. Hrabia przysłał swojego zabójcę, Quinlana Vosa, błędnie sugerując mu, że Viento jest drugim Sithem. Vos zabił go podczas snu, po czym pokonał K'Kruhka, mającego za zadanie strzec senatora.

Po śmierci, Viento został zamrożony w karbonicie i pochowany w grobowcach senackich. Nie był to jednak koniec jego przygód z Vosem; pod koniec wojen klonów włamał się on do grobowca, żeby wyczytać z ciała senatora, kto był zleceniodawcą zamachu na Valoruma.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!