Siri Tachi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Siri Tachi
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Rycerz Jedi
Siri Tachi była rycerzem Jedi rasy ludzkiej żyjącym w czasach upadku Republiki Galaktycznej. Była padawanem mistrzyni Adi Gallii i dobrą przyjaciółką Obi-Wana Kenobiego.

Biografia

Jeśli znajdziesz Siri, obyś pamiętał, że kiedyś była twoją przyjaciółką[1]
Adi Gallia do Obi-Wana Kenobiego

Siri opuściła swoją mistrzynię w trakcie tropienia przemytników na Kessel i przyłączyła się do załogi pirata Krayna w celu zinfiltrowania jego działań. Przyjęła na ten czas pseudonim Zora, przefarbowała włosy na rudo oraz nałożyła na twarz tatuaże. Na napadniętym prze nich statku transportowym odnalazła rutiańskie siedmioraczki. Hokker, także nowy rekrut, zaproponował jej biznes związany z Twi'lekankami, ale Siri odmówiła stanowczo.

Obalenie Krayna

Podczas ataku na statek dyplomatyczny Colicoidów na pokład piratów wdarli się Jedi: Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker, którzy nie wiedzieli o jej misji. Siri udało się pojmać młodego padawana, ale pozwoliła uciec jego mistrzowi. Na Nar Shaddaa zajmowała się kontrolą niewolników zaprzęgniętych do pracy przy produkcji przyprawy. Uważnie przyglądała się Anakinowi, którego przestrzegała przed zaznajamianiem się z innymi niewolnikami. Niestety została przyłapana przez Krayna na wyjawieniu swojej przeszłości w Zakonie Jedi i wtrącona do celi wraz ze Skywalkerem. Tam wyjawiła mu prawdę o swojej misji zakończenia rządów terroru Krayna. Dzięki pomocy Berri z kuchni odzyskała miecze świetlne, które ukryła przedtem w swojej kabinie. Wraz z Anakinem wydostali się z celi i przekonali Agę Culpę do bezczynności podczas buntu niewolników. Namówiła także Colicoidów do zerwania stosunków z Kraynem i wstąpieniem do Republiki. Potem wybuchł oczekiwany bunt, a Krayn poległ z ręki Anakina. Po wyzwoleniu Nar Shaddaa spod pirackiego jarzma Siri powróciła do Zakonu Jedi.

Przypisy

Źródła