Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Rook Kast

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

RookKast.png
Rook Kast
Miejsce pochodzenia: Mandalora
Rasa: Człowiek
Kolor włosów:
  • Brązowe
  • Fioletowe (później)
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Rook Kast była żyjącą w czasie wojen klonów Mandalorianką, członkinią lojalnej Darthowi Maulowi frakcji mandaloriańskich super komandosów.

Biografia

Wojny klonów

Gdy w czasie bitwy o Sundari na Mandalorę przybył Darth Sidious i pojmał swego byłego ucznia, Dartha Maula, Rook wraz z Garem Saxonem śledziła statek którym lord Sithów zabrał pojmanego Zabraka, aż do sekretnego więzienia na Stygeonie. Tamże zgodnie z rozkazami Almeca wraz z Saxonem dostała się do wnętrza więzienia i niszcząc po drodze droidy bojowe typu B2 oraz droidy niszczyciele dotarli do celi w której przetrzymywany był Maul. Więzienie opuścili oni poprzez otwór w wysadzonej ścianie, Mandalorianie wykorzystali plecaki rakietowe natomiast Maul zjechał na linie wystrzelonej przez Rook. Planetę cała trójka opuściła na pokładzie jednostki typu Kom'rk, udając się na Zanbar gdzie stacjonowała reszta sił mandaloriańskich super komandosów.

Już po dotarciu na miejsce, chwilę po wylądowaniu Rook poinformowała Maula, który w międzyczasie skontaktował się z Almeciem i odzyskał swój mroczny miecz, że zbliżają się okręty Separatystów. Będący głównym dowódcą Maul nakazał je zaatakować, co też wszyscy uczynili, rozpoczynając bitwę na Zanbarze. Szczegóły na temat udziału Rook w niej są nieznane, wiadomo jednak, że pod koniec gdy Maul wydał rozkaz do poderwania maszyn Kom'rk Mandalorianka ta jedną z nich przybyła w pobliże Maula, by mógł wejść na jej pokład. Wraz z Maulem i resztą sił opuściła następnie Zanbar, udając się na Ord Mantell.

Tamże Maul przygotowywał się do kolejnego kroku swego planu, oczekując na przybycie sił Separatystów. Saxon miał dowodzić obroną na powierzchni, podczas gdy Rook pilotując Kom'rka przewiozła Maula na pokład flagowej jednostki którą przybył Grievous i towarzyszyła Zabrakowi gdy ten dokonał szturmu na mostek i pojmał wrogiego generała.

Następnie udała się ona wraz z Maulem i resztą grupy do mandaloriańskiej bazy zaopatrzeniowej. Tamże uczestniczyła, jako świadek, w rozmowie Maula z Sidiousem, wraz z Saxonem pilnując w milczeniu dwójki pojmanych wrogów, to jest Grievousa i Dooku. Po tym jak Maul zakończył holorozmowę z Sidiousem, dwójka Mandalorian zgodnie z jego poleceniem odprowadziła Grievousa do więzienia, zostawiając Zabraka samego z Dooku.

Chwilę później Rook brała udział w walce z przybyłymi do bazy Jedi i ich siłami, na polecenie Saxona odpaliła rakietę w kierunku Mace'a Windu, pozbawiając go przytomności. Następnie wraz z Maulem, Garem i innymi opuściła bazę. Towarzyszyła ona Maulowi w jego podróży na Dathomirę, w pewnym momencie na jego polecenie chwytając i trzymając pod bronią Dooku, z którym to Maul zawiązał pozorny sojusz, a ktorego udawanie właśnie zakończył. Na powierzchni planety pomogła przekazać Dooku pod straż Braci Nocy, następnie wróciła na pokład statku. Tamże niedługo później skontaktowali się z nią przywódcy syndykatu Pyke i Czarnego Słońca, informując, że są atakowani przez siły separatystów i domagając się wieści od Maula. Rook kazała im podążać za rozkazami i walczyć z przybyszami. W końcu jednak obie strony poinformowały ją, że straciły w walkach zbyt wiele i zrywają współpracę z Maulem. Rook zapowiedziała im, że jeśli to zrobią to ich wytropi i zabije. Chwile później zaś, widząc że siły Maula nie maja szans z przybyłą flotą Separatystów podleciała jego statkiem w miejsce gdzie walczył on z Grievousem i Sidiousem. Siłą, zgodnie z wolą matki Talzin która używając telekinezy wepchnęła go na rampę statku zabrała go do wnętrza, widząc wcześniej także, jak Dathomiranka ginie z ręki Grievousa.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!