Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Rekkon

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rekkon.jpg
Rekkon
Data i miejsce śmierci: 2 BBY
Miejsce pochodzenia: Roundtree[1]
Rasa: Człowiek
Wzrost: "Wysoki"[2]
Kolor włosów: Czarne, zaczynające siwieć[2]
Przynależność: Miłośnik Nocy
Rekkon był ciemnoskórym mężczyzną z Roundtree, przewodniczącym grupie Miłośnik Nocy.

Biografia

Rekkon był naukowcem; studiował różne dziedziny nauki dotyczące człowieka i techniki. Był on wysoko wykształcony, jak sam mówił, trudno byłoby zliczyć wszystkie jego dyplomy i uprawnienia.[3] W pewnym okresie życia zajmował się kontaktami pomiędzy istotami myślącymi a inteligentnymi droidami.

W pewnym momencie mężczyzna dostał propozycję wykładania na rządowym uniwersytecie na Kalli. Uczyły się tam głównie dzieci urzędników Władz Sektora Wspólnego. Naukowiec przyjął tę posadę ze względu na wysoką pensję. Na uczelnię wstąpił też jego siostrzeniec, Tchaka, którego sam wychowywał, gdyż jego rodzice umarli. Młodzieniec niedługo po wstąpieniu na uczelnię zaczął głośno krytykować Władze Sektora. Aby uratować chłopca przed represjami, Rekkon postanowił porzucić uniwersytet, ale zanim to się stało, jego siostrzeniec zaginął. Wtedy mężczyzna zawiązał grupę Miłośnik Nocy. Zrzeszała ona osoby, które w niewyjaśnionych okolicznościach - związanych jednak w jakiś sposób z Władzami Sektora - straciły członka rodziny lub przyjaciela. Celem grupy było odkrycie miejsca pobytu tych osób. W tym celu członkowie Miłośnika przybyli na Orrona III, gdzie znajdowało się Rządowe Centrum Danych, i przyjmowali tam rozmaite posady aby uzyskać dostęp do tajnych informacji. Rekkon znalazł zatrudnienie w Centrum jako nadzorca komputerowy pierwszej klasy. Mimo to nie udało mu się uzyskać pożądanych przez grupę informacji. Zadanie jeszcze utrudniał im działający w grupie zdrajca, który donosił espowcom o ich działaniach.

Miesiąc po przyjęciu posady w Centrum naukowiec spotkał się na Orronie III z Hanem Solo i Chewbacką. Według układu, jaki przemytnicy zawarli wcześniej z Jessą Vandangante, mieli dostarczyć członkom Miłośnika Nocy droidy, które miały im pomóc w zinfiltrowaniu Rządowego Centrum Danych, a po wykonaniu tego zadania Han i jego towarzysz mieli ich jeszcze zabrać z Orrona III. Kiedy Rekkon ujrzał Wookieego, powitał go w jego ojczystym języku Shyriiwook, czym zyskał sobie jego sympatię.

Dzięki Błękitnemu Maxowi, jednemu z droidów dostarczonych Miłośnikowi Nocy przez Hana i Chewbackę, naukowcowi udało się uzyskać poszukiwane informacje. Niestety, zdrajca znów ich wydał i członkowie grupy wraz z przemytnikami i droidami musieli uciekać przed espowcami. Kiedy pilotowany przez Hana śmigacz z uciekinierami rozbił się podczas pościgu espowców, Rekkon był jedynym członkiem grupy, który pozostał, aby bronić oszołomionego po wypadku przemytnika. Mężczyzna uratował Hanowi życie ponownie podczas dalszej fazy ucieczki, kiedy Chewbacca został otoczony przez żołnierzy Espo. Han za wszelką cenę chciał ratować przyjaciela, ale naukowiec obezwładnił go i pociągnął dalej, wiedząc, że Solo nie miałby szans w walce z całym oddziałem funkcjonariuszy.

Kiedy grupie udało się uciec z planety na pokładzie Millennium Falcona, znajdujący się w grupie zdrajca - którym okazał się być Torm - zabił Rekkona strzałem w plecy z blastera. Zanim mężczyzna umarł, zdołał zapisać na niewielkiej tabliczce nazwę miejsca, które odczytał na podstawie analizy informacji wydobytych z Rządowego Centrum Danych. Napis głosił Kraniec Gwiazd, Mytus VII i oznaczał lokalizację tajnego więzienia Władz Sektora. Tabliczka została znaleziona pod zwłokami naukowca przez Hana Solo, dzięki czemu więźniowie Władz - w tym Tchaka - zostali w końcu odnalezieni i uwolnieni, do czego dążył Rekkon.

Przypisy

  1. Star Wars Databank
  2. 2,0 2,1 Han Solo na Krańcu Gwiazd
  3. Trudno byłoby zliczyć, ile dyplomów i uprawnień uzyskałem przez te wszystkie lata - Han Solo na Krańcu Gwiazd, tłum. Jan Woydyga, str. 84.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!